این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

چگونه بهترین قالب را برای وبسایت خود انتخاب کنیم؟

قالب سایت از مهم‌ترین قسمت های سایت می باشد و یکی از به صرفه ترین راهکارها برای راه اندازی یک وبسایت، استفاده از قالب های آماده است. این کار به افرادی که هیچ دانش قبلی در زمینه طراحی وب ندارند امکان می دهد تا وبسایتهای خود را ایجاد کنند و شما را از اتلاف وقت، دردسر و استرس نجات می دهد. اما چگونه می توانید بهترین قالب را برای وبسایت خود انتخاب کنید؟

1397/02/25
0
89
چگونه بهترین قالب را برای وبسایت خود انتخاب کنیم؟

مراحل زیر به شما کمک خواهند کرد تا قالبی را انتخاب کنید که کاملاً با سایت شما و نیازهایتان تناسب دارد:  

انتخاب بر اساس حوزه فعالیت

بسیاری از قالب های وبسایتها با یک مضمون خاص طراحی می شوند. شما می توانید قالب هایی را پیدا کنید که برای رستورانها، مدیریت و برنامه ریزی مراسم، باغبانی، مؤسسات غیردولتی، مربیان یوگا و انبوهی از حرفه های مختلف دیگر طراحی شده اند. طراحی هایی که برای خود مضمون و بن مایه دارند، نیازهای خاص صاحبان وبسایت ها را در نظر می گیرند. بنابراین، استفاده از قالبی که با نوع کسب و کار یا خدماتی که ارائه می دهید تناسب دارد، نیاز به صرف زمان ارزشمندتان در جهت سفارشی سازی قالب را رفع می کند.

ظاهر متناسب

شما باید قالبی را انتخاب کنید که با زبان شما برای برقراری ارتباط با مخاطب هماهنگی داشته باشد؛ البته منظور ما زبان بصری است. یک قالب ایده آل به کمترین تغییر در رنگ، فونت، آیکن ها یا تصاویر اصلی خود نیاز دارد. ببینید که کدام نوع از زبان بصری برای بازار هدف شما از بقیه تأثیرگذارتر خواهد بود و قالبی را انتخاب کنید که با یافته های شما تناسب داشته باشد.
آیا به دنبال چیزی هستید که ظاهر قدیمی و کلاسیک داشته باشد؟ آیا می خواهید که یک رنگ خاص، غالب باشد؟ آیا یک محدوده سنی مد نظر شما است؟ پیش از انتخاب قالب، چنین سؤالاتی را از خود بپرسید.

توجه به محتوای سایت

وبسایت های مختلف به انواع مختلفی از محتوا نیاز دارند: یک وبسایت خبری به فضایی برای متن های طولانی تر و الزامات آرشیو نیاز دارد؛ یک شرکت مشاوره به روشهای راحت و مؤثری برای به نمایش گذاشتن خدماتی که ارائه می دهد احتیاج دارد؛ بازیگران به زیرساخت‌های مناسب برای ویدیو نیاز دارند؛ اما شما چطور؟
قالبی که انتخاب می کنید باید برای بارگذاری و ویرایش محتوای وبسایت تان روش آسانی را در اختیار شما قرار دهد. یک روش برای کسب اطمینان نسبت به این ضرورت این است که پیش از آنکه به دنبال قالب باشید، فایل هایی که می خواهید در وبسایت خود بارگذاری کنید را گردآوری کنید تا دقیقاً متوجه شوید که با چه انواعی از محتوا سر و کار دارید.

how-to-choose-best-template-website


بررسی و مرور بخش های مختلف قالب

فقط با بررسی صفحه اصلی قالب برای انتخاب آن تصمیم گیری نکنید. تک تک صفحات را بررسی کنید تا جریان و روند کلی قالب را درک کنید. یکی از مهم ترین مؤلفه های هر وبسایت، ناوبری (navigation) آسان و منطقی آن است، بنابراین لازم است که با ناوبری قالبی که می خواهید از آن استفاده کنید آشنایی پیدا کنید.

how-to-choose-best-template-website


چقدر می خواهید وقت بگذارید؟

ویرایش قالب ها چندین برابر آسانتر از طراحی وبسایت از صفر است، اما حتی میزان انرژی و زمانی که روی قالب های مختلف باید صرف کنید نیز متفاوت است. شما باید در همان ابتدای کار تصمیم بگیرید که آیا قالبی می خواهید که شما را ابداً به دردسر نمی اندازد، یا استفاده از قالبی را ترجیح می دهید که ویژگیهای پیشرفته ای دارد، اما در عین حال باید وقت بیشتری را صرف آن کنید.
قالب های ساده، یک ساختار بسیار ساده متشکل از 4 یا 5 صفحه و چند مولفه با قابلیت سفارشی سازی دارند. اگر می خواهید که قالب شما از این هم ساده تر باشد، می توانید از قالب های تک صفحه ای استفاده کنید که دربردارنده ضروری ترین ویژگیهایی هستند که هر وبسایتی به آنها نیاز دارد.

how-to-choose-best-template-website

نظرات

captcha Refresh