این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

رتبه الکسا چیست؟ (ترفندهای کاهش رتبه الکسا را بدانیم)

رتبه‌بندی الکسا یکی از معتبرترین معیارها برای اندازه‌گیری کیفیت و اعتبار سایت‌های اینترنتی است. در این رتبه‌بندی که بر اساس معیارهای مختلفی صورت می‌پذیرد، سایت‌های مختلف در موضوعات مختلف دسته‌بندی می‌شوند؛ بنابراین در صورتی که رتبه سایت شما در آن بالاتر برود، می‌توانید مزیت‌های زیادی را در دسترس داشته باشید.

1400/09/03
0
3,145
رتبه الکسا چیست؟ (ترفندهای کاهش رتبه الکسا را بدانیم)

صفر تا صد کاهش رتبه الکسا


کاهش رتبه الکسا یکی از ترفندهایی است که می‌تواند کسب و کار شما را در اینترنت بهینه‌تر از همیشه نماید. خیلی از کاربران به دنبال استفاده از ترفندهای مختلفی برای این منظور هستند و روش‌های مختلفی را نیز امتحان می‌نمایند. فارغ از ترفندهایی که هزینه‌های بسیار زیادی روی دست کاربران باقی می‌گذارد، روش‌هایی هم وجود دارد که با استفاده از آنها می‌توانید برای کاهش رتبه الکسا اقدام کنید. ترفندهایی که تأثیر آنها به مرور و البته دائمی خواهد بود و می‌توانند شرایط بسیار ایده آلی را برای سایت شما فراهم آورند. البته سئو سایت برای این منظور کاری حرفه‌ای است و پرداختن به آن نیز نیاز به تخصص و تجربیات فراوان دارد. برای همین منظور در این مقاله با یکی از کارشناسان زبده مسائل سئو و کاهش رتبه الکسا از مجموعه آرمانیک همراه شده‌ایم تا نکات ارزنده‌ای را برای شما بازگو کنیم.
در انتهای این مقاله شما می‌توانید:

 • اهمیت رتبه الکسا را برای سایت خود درک کنید.
 • با نحوه رتبه‌بندی سایت‌ها در الکسا آشنا شوید.
 • همچنین ترفندهای کاهش رتبه الکسا را نیز بدانید.

 

اهمیت کاهش رتبه الکسا برای سایت‌های ایرانی


رتبه‌بندی الکسا یکی از معتبرترین معیارها برای اندازه‌گیری کیفیت و اعتبار سایت‌های اینترنتی است. در این رتبه‌بندی که بر اساس معیارهای مختلفی صورت می‌پذیرد، سایت‌های مختلف در موضوعات مختلف دسته‌بندی می‌شوند؛ بنابراین در صورتی که رتبه سایت شما در آن بالاتر برود، می‌توانید مزیت‌های زیادی را در دسترس داشته باشید. برای مثال به‌عنوان یکی از مزیت‌های اصلی چنین امری می‌توان به شرایط درج تبلیغات اینترنتی در آن اشاره کرد. هرچقدر در امر کاهش رتبه الکسا بهتر عمل کرده باشید، برای تبلیغات اینترنتی نیز می‌توانید هزینه‌های بیشتری اخذ نمایید. همین موضوع باعث می‌شود تا میزان درآمد شما در اینترنت چند برابر شود.
جذب مشتریان بیشتر، فروش بیشتر محصولات و خدمات و افزایش ترافیک سایت نیز از دیگر مزیت‌هایی است که می‌توانید با کاهش رتبه الکسا به آنها دسترسی داشته باشید. از این رو پرواضح است که برنامه‌ریزی و هدف قرار دادن این موضوع بسیار مهم است و مدیران سایت‌ها نیز اهتمام ویژه‌ای به آن دارند اما با استفاده از چه ترفندهایی می‌توان برای این امر اقدام کرد؟
به دلیل رقابت بسیار بالا در رسیدن به رتبه‌های بهتر مسلماً رسیدن به این هدف آن‌قدرها هم ساده نیست و نیاز به بررسی و داشتن یک برنامه‌ریزی مدون دارد. در درجه اول کسب اطلاعات لازم و مفید و در درجه دوم استفاده از خدمات مشاوره و کمک گرفتن از افراد متخصص می‌تواند شما را در این امر یاری رساند.

 

عوامل مؤثر برای تعیین رتبه الکسا

برای اینکه به بررسی ترفندهای کاهش رتبه الکسا بپردازیم، قبل از آن باید عوامل مؤثر بر این رتبه‌بندی را معرفی کنیم. دقیقاً مانند گوگل که الگوریتم‌های مشخصی برای رتبه‌بندی سایت‌ها دارد، الکسا نیز این الگوریتم‌ها را تعریف کرده است و بر اساس عملکرد سایت نسبت به آن اقدام می‌نماید. رتبه سایت‌ها در الکسا با توجه به اعتبار بالایی که به سایت می‌دهد، تحت تدابیر خاصی انجام می¬شود و بسیار سخت¬گیرانه است. از این رو با کارهای معمولی سئو خیلی نمی‌توانید امید به کاهش چشم‌گیر رتبه¬ی سایت خود در الکسا داشته باشید و لازم است تا برای آن کمی ویژه‌تر عمل کنید.
به صورت کلی اما عوامل زیر می‌توانند مهمترین عوامل در رتبه‌بندی الکسا باشند:

 • از اصلی‌ترین عوامل در تعیین رتبه‌بندی الکسا می‌توان به تعداد بازدید از سایت و همچنین ترافیک سایت اشاره نمود. هرچقدر تعداد کاربران بیشتری از سایت شما بازدید کنند، رتبه شما بهتر خواهد شد.
 • بانس ریت و نرخ پرش از صفحات سایت نیز عامل دیگری در این رتبه‌بندی است.
 • سرعت بارگذاری سایت از دیگر مشخصه‌های اصلی در رتبه‌بندی الکسا است.

البته باید یادآور شویم که عوامل بسیار زیادی در این رتبه‌بندی تأثیر دارند که در بسیاری از مواقع مشخص و معمول نیستند. همچنین این موارد روز به روز تغییر کرده و با توجه به سلیقه کاربران تنظیم می‌شوند.
 

ترفندهای کاهش رتبه الکسا

حال با شناخت عوامل مؤثر بر رتبه‌بندی الکسا می‌توانید برای کاهش رتبه در آن اقدام کنید. ترفندهای کاهش رتبه الکسا ترفندهایی هستند که سایت اینترنتی شما را مطابق با الگوریتم‌های این رتبه‌بندی بهینه می¬کند و شرایط را به نفع شما پیش می‌برد. برای این منظور می‌توان به ترفندها و راه‌کارهای زیر اشاره نمود:

 • تولید محتوای خلاقانه که باعث افزایش میزان بازدید مخاطبین از سایت شما می‌شود، یکی از این راه‌کارها است.
 • استفاده از تکنیک‌های سئو برای افزایش بازدید و همچنین بهینه‌سازی سایت نیز از دیگر این ترفندها است.
 • افزایش سرعت بارگذاری سایت از دیگر مواردی است که می‌توانید برای کاهش رتبه الکسا روی آن حساب کنید.
 • نصب و استفاده از نوار ابزار الکسا در سایت نیز می‌تواند عاملی برای کاهش رتبه الکسا باشد.
 • بک لینک‌های معتبر می‌توانند چنین شرایطی را برای شما فراهم آورند.

به صورت کلی می‌توان اصول اصلی سئو را به‌عنوان راهکارهای اصلی برای کاهش رتبه الکسا در نظر گرفت. البته این اصول باید طبق شرایط رتبه‌بندی در الکسا بهینه‌شده باشند.
 

خدمات حرفه‌ای کاهش رتبه الکسا

اگر با مزیت‌های کاهش رتبه الکسا آشنا هستید و می‌دانید که این کاهش رتبه چقدر می‌تواند در میزان درآمد شما از اینترنت تأثیر داشته باشد، احتمالاً هزینه کردن برای این امر نیز برای شما به‌راحتی قابل هضم خواهد بود. استفاده از خدمات حرفه‌ای ارائه شده برای بهینه‌سازی سایت در زمینه کاهش رتبه الکسا راهکاری است که شما باید برای کسب و کار اینترنتی سایت خود در پیش بگیرید. مشاورین و کارشناسان حرفه‌ای مجموعه آرمانیک بهترین‌های کشور در زمینه سئو و بهینه‌سازی سایت برای کاهش رتبه الکسا هستند که می‌توانند این خدمات را برای شما در سطح عالی انجام دهند.

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043