این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود: سایت‌های دانلود به مراکز دریافت فایلی گفته می‌شود که کاربران می‌توانند با مراجعه به آن‌ها، فایل‌های مورد نیاز خود را دریافت کنند و به دو صورت رایگان و غیررایگان ارائه می‌شوند.

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود: یک سایت دانلود معمولاً دارای دو سرور مجزا برای نگهداری فایل‌ها و باگذاری خود وب‌سایت است. معمولاً سایت‌های دانلود، فایل‌هایی را به صورت رایگان منتشر می‌کنند و در کنار آن به فروش فایل‌های غیررایگان نیز می‌پردازند.

یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های دانلود در دنیای وب‌سایت، سافت پدیا می‌باشد که برای پلتفرم‌های ویندوز، لینوکس، مکینتاش و موبایل، آخرین نرم‌افزار‌ها را ارائه می‌دهد و همچنین بخشی برای ارائه آخرین بازی‌های دنیا را نیز در وب‌سایت خود راه‌اندازی کرده است.

وب‌سایت‌های دانلود، صرفاً مختص به نرم‌افزار‌ها نیست و بسیاری از آن‌ها به ارائه انواع فایل‌های دیگر با فرمت‌های مختلف نیز پرداخته‌اند، وب‌سایت‌های زیادی جهت ارائه فایل‌های ویدیویی، راه‌اندازی شده‌اند و همچنین وب‌سایت‌های تخصصی برای دانلود موسیقی فعال هستند.

 

انواع طراحی سایت دانلود

طراحی سایت‌های دانلود با توجه به ماهیت آن‌ها تعیین می‌شود و محتوای وب‌سایت در طراحی سایت دانلود نقش مهمی دارد. به عنوان مثال، اگر هدف طراحی سایت دانلود موسیقی باشد، معمولاً از رنگ‌های تیره استفاده می‌شود، همچنین در وب‌سایت‌های دانلود فیلم نیز رنگ‌های تیره از جذابیت بالایی برخوردار هستند.

وب‌سایت‌های دانلود نرم‌افزار، معمولاً سایت‌هایی با رنگ‌های روشن سفید، آبی و قرمز هستند و حس به‌روز بودن وب‌سایت را به کاربر انتقال می‌دهند! همانطور که می‌دانید در دانلود نرم‌افزار، مهم‌ترین اولویت کاربران به‌روز بودن آن است.

وب‌سایت‌های دانلود اختصاصی نرم‌افزار‌های موبایل نیز با توجه به گوشی‌های هوشمندی که بسیار فراگیر شده‌اند رو به رشد هستند و هر روز به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

طراحی سایت دانلود موبایل، اگر برای سیستم عامل اندروید باشد، معمولاً رنگ‌های سفید و سبز را به خود می‌گیرد و اگر برای سیستم عامل IOS باشد، به رنگ‌های سفید و سیاه محدود می‌شود.

در نهایت، با توجه به ماهیت محتوایی یک وب‌سایت است که رنگ‌بندی آن تعریف می‌شود و نحوه طراحی آن وب‌سایت شکل می‌گیرد.

 

طراحی سایت دانلود موبایل چگونه است؟

همانطور که مطرح شد، سایت‌های ارائه فایل‌های قابل استفاده در موبایل بسیار گسترده شده‌اند، این نوع وب‌سایت‌ها حتماً باید دارای قابلیت ریسپانسیو (واکنش‌گرا) باشند تا بتوانند در انواع تلفن‌های همراه و تبلت‌ها، به درستی نمایش داده شوند.

قطعا بیش از 80٪ کاربران سایت‌های دانلود موبایل، با تلفن همراه یا تبلت خود به سایت مراجعه می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که اگر وب‌سایت شما، واکنش‌گرا نباشد، بخش عمده‌ای از مخاطبین خود را از دست دهید.

همچنین امکان دیگری که باید در طراحی سایت دانلود رعایت شود، امکان دانلود سریع و ساده از طریق موبایل است که کاربران این نوع وب‌سایت‌ها بسیار به آن علاقه‌مند هستند.

به عنوان مثال اگر قرار است نرم‌افزارهای اندروید و IOS را معرفی کنید، می‌توانید هم لینک دانلود مستقیم فایل‌ها را به صورت فشرده نشده قرار دهید و هم امکان دانلود از مارکت‌های اصلی گوگل پلی و اپل استور را فراهم کنید.

 

طراحی سایت دانلود VIP

سایت‌های دانلود VIP به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که نیاز است قبل از دانلود فایل‌ها در سایت عضویت ویژه داشته باشید، عضویت ویژه معمولاً به صورت ماهانه می‌باشد و کاربران می‌توانند با پرداخت مبلغ ثابت ماهانه در سایت عضو شده و از فایل‌های ارائه‌شده استفاده کنند.

طراحی سایت دانلود VIP به این صورت می‌باشد که مدیر وب‌سایت برای کاربران، پلن‌های مختلفی را تعریف می‌کند تا بتوانند با توجه به نیاز خود برای مدت مشخصی در سایت عضو شوند و از فایل‌های ارائه‌شده استفاده کنند.

معمولاً سایت‌های دانلود VIP برای مطالب باارزش غیررایگان مانند فیلم‌ها و نرم‌افزارهای خاص ارائه می‌شود که کاربران خاص خود را دارد و معمولاً اینگونه سایت‌ها درآمدهای بسیار بالایی دارند که از پرداخت‌های تمدید ماهانه کاربران VIP می‌باشد.

 

زمان و هزینه طراحی سایت دانلود

طراحی سایت دانلود با توجه به امکانات دقیقی که می‌تواند در آن پیاده‌سازی شود می‌تواند با هزینه و زمان کاملا متفاوتی طراحی شود، معمولاً برای طراحی این نوع وب‌سایت‌ها در ایران از وردپرس استفاده می‌شود که در ابتدای کار نیز تا حدودی خوب عمل می‌کند، اما بعد از زیاد شدن مطالب و نظرات منتشر شده در سایت جهت جلوگیری از کندی سایت نیاز است تا سرورهای قدرتمندی را با هزینه‌های بسیار بالا برای نگهداری سایت تهیه کرد.

همچنین مشکل دیگری که در راه‌اندازی سایت با وردپرس رخ می‌دهد، این است که برای راه‌اندازی بخش VIP نیاز است از سیستم مجزایی استفاده نمایید و آن را به عنوان یک سیستم کمکی در کنار سایت قرار دهید.

سیستم تولید محتوای آرمانیک دارای هر دو بخش دانلود رایگان و VIP می‌باشد و بدون نیاز به سیستم مجزایی می‌توانید فایل‌های رایگان و ویژه خود را به صورت مستقل منتشر کنید.

همچنین می‌توانید سیستم اعضای ویژه را به 2 صورت پرداخت ماهانه یا پرداخت به ازای دانلود هر فایل تنظیم نمایید و همچنین سیستم تخفیف‌های تمدید را بر اساس سیاست‌های خود سفارشی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نرم‌افزار طراحی سایت دانلود آرمانیک می‌توانید فرم انتهای همین صفحه را تکمیل نمایید یا با شماره 02188356538 تماس حاصل کنید.

یک جلسه مشاوره ی رایگان مهمان ما باشید.
در این جلسه تمام نیازهای شما را بررسی میکنیم.
کنار شما هستیم تا بهترین تصمیم ها را با هم بگیریم.

02171057043