این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

تست سرعت سایت و تأثیر آن در سئو چیست؟

کم بودن سرعت سایت می‌تواند مضرات بسیار زیادی برای کسب و کار شما به دنبال داشته باشد. بالا رفتن بانس‌ریت و خروج سریع کاربران به دلیل دیر لود شدن صفحات سایت، اصلی‌ترین چالشی است که می‌تواند گریبان‌گیر مدیران کسب و کارهای اینترنتی کم‌سرعت باشد.

1400/09/03
0
641
تست سرعت سایت و تأثیر آن در سئو چیست؟

گوگل هرچند ماه یک‌بار اقدام به بروزرسانی الگوریتم‌های خود برای رتبه‌بندی سایت‌های اینترنتی می‌نماید. هر بار نیز این الگوریتم‌ها به نیازهای کاربران واقعی اینترنتی نزدیک‌تر می‌شوند. از سال‌ها پیش تست سرعت سایت و بهینه کردن سایت‌ها برای سرعت لود بیشتر و نیز تبدیل به یکی از این معیارها شده است. در حال حاضر سایت‌های اینترنتی در رتبه‌های بالا برای چند صدم ثانیه سرعت بیشتر میلیون‌ها تومان هزینه می‌نمایند. البته این هزینه‌ها خیلی راحت بعد از رسیدن به موفقیت و یک رتبه ارتقاء به آنها بازمی‌گردد؛ اما چرا سرعت سایت این‌قدر مهم شده است و تأثیر آن در سئو چیست؟


 

 


در این مقاله سعی داریم تا نکات بسیار مهمی را درباره تست سرعت سایت و همچنین روش‌های افزایش این آیتم در سایت‌های اینترنتی ارائه کنیم. البته با توجه به تخصصی بودن این موضوع سعی کرده‌ایم تا نظر کارشناسان خبره سئو و دیجیتال مارکتینگ در مجموعه آرمانیک را نیز با تحقیقات خود در هم آمیزیم تا درنهایت اطلاعات کامل و جامعی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

سرعت سایت چه اهمیتی در سئو دارد؟


اگر پای صحبت بسیاری از کارشناسان سئو بنشینید و درباره روش‌های بالا بردن ترافیک سایت و همچنین ابزارهای لازم برای این منظور از آنها سؤال کنید، پاسخ‌های مشابهی دریافت خواهید کرد. بک لینک، رپورتاژ، انتخاب کلمات کلیدی مناسب، سایت‌مپ و مواردی از این دست ازجمله عبارت‌هایی است که در اکثر مواقع این دوستان شما را به سمت آنها خواهند کشاند. البته این پاسخ‌ها اشتباه نیست و همه آنها می‌تواند درست باشد. هدف ما از ذکر این مثال این بود که اشاره کنیم حتی متخصصین سئو نیز توجه چندانی به‌سرعت سایت ندارند و تست سرعت سایت عملاً کمتر در پاسخ آنها به چشم می‌خورد.
کم بودن سرعت سایت می‌تواند مضرات بسیار زیادی برای کسب و کار شما به دنبال داشته باشد. بالا رفتن بانس‌ریت و خروج سریع کاربران به دلیل دیر لود شدن صفحات سایت، اصلی‌ترین چالشی است که می‌تواند گریبان‌گیر مدیران کسب و کارهای اینترنتی کم‌سرعت باشد. این مقوله حتی در سرعت ایندکس شدن صفحات ساید و درنهایت در رتبه‌بندی آن نیز تأثیر قابل توجهی خواهد داشت.
سرعت سایت هم به‌صورت فنی در سئو تأثیر بسزایی دارد و هم به‌صورت مستقیم می‌تواند در جذب کاربر و بالا بردن ترافیک سایت مؤثر باشد. به همین دلیل تست سرعت سایت را نیز باید به جمع آیتم‌های مهم افزایش کارایی سایت‌های اینترنتی اضافه نماییم.

 

ابزارهای تست سرعت سایت کدام‌ها هستند؟


برای تست سرعت سایت نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای نخواهید داشت. در حال حاضر ابزارهای بسیار عالی به‌صورت کاملاً رایگان در دسترس شما قرار گرفته‌اند تا در وهله اول خودتان سرعت سایت خود را مورد سنجش قرار دهید. GTmetrix و Pingdom دو بازار معروف و محبوب برای تست سرعت سایت هستند که می‌توانید به‌صورت رایگان از آنها برای این منظور استفاده نمایید.
البته سنجش سرعت سایت تازه اول راه پر پیچ و خمی است که شما باید برای افزایش سرعت سایت خود انجام دهید. برای جلب رضایت کاربرانی که حتی یک ثانیه را نیز خیلی مهم می‌دانند، نیاز است تا از تکنیک‌های خاصی استفاده کنید. بهینه‌سازی سایت خود را از همین امروز با مطالعه این مقاله آغاز کنید.
 

 

مزیت‌های بالا رفتن سرعت سایت در کسب درآمد اینترنتی


در بند قبلی به برخی از مزیت‌های اصلی افزایش سرعت سایت برای سئو و افزایش رتبه سایت اشاره کردیم؛ اما این، همه ماجرا نیست. با افزایش سرعت سایت شما می‌توانید قدم بعدی در افزایش تعداد کاربران و پشت بند آن در افزایش درآمدهای خود از اینترنت را نیز داشته باشید.
در تحقیقاتی که از سوی فروشگاه اینترنتی Walmart انجام شده است، مدیران این فروشگاه به این نتیجه رسیدند که با 100 میلی ثانیه افزایش و بهبود سرعت سایت، بیش از 1 درصد به درآمدهای آنها اضافه می‌شود. همچنین افزایش یک ثانیه‌ای سرعت سایت نیز باعث می‌شود تا 2 درصد نرخ تبدیل سایت اینترنتی شما افزایش یابد.
با این نتایج جذاب برای هر کسی که در اینترنت فعالیت دارد، لازم است تا خیلی سریع ابزارها و تکنیک‌های افزایش سرعت سایت را در دستور کار خود قرار دهد.

 

روش‌های بهینه‌سازی سایت برای سرعت بهتر

اما چه راه‌حل‌ها و تکنیک‌هایی برای بالا بردن سرعت سایت می‌تواند شما را یاری کند؟ هرچند باید این موضوع را بعد از تست سرعت سایت و به‌صورت خاص برای هر سایت مورد بررسی قرار داد، اما به‌صورت کلی به دنبال این هستیم که مهمترین عوامل مؤثر بر سرعت سایت را معرفی نماییم.

  • قابلیت‌ها و کیفیت هاست
  • قالب سایت و شرایط کد نویسی آن
  • عکس‌ها و ویدئوها
  • تبلیغات مندرج در سایت

و مواردی از این دست اصلی‌ترین عوامل مؤثر بر سرعت سایت‌های اینترنتی می‌باشند. برای اینکه بتوانید سرعت سایت خود را بالا ببرید، بایستی قدم به قدم پیش رفته و هیچ موردی را از قلم نیندازید. یک‌بار برای همیشه سایت پرسرعت داشته باشید.
 

 

 

معرفی خدمات بهینه‌سازی سرعت سایت در آرمانیک


بهینه‌سازی سرعت سایت نیاز به ابزارهای خاصی دارد. هرچند تست سرعت سایت آن‌ قدرها هم پیچیده نیست و بازارهای زیادی برای این منظور به‌صورت رایگان در اینترنت در دسترس است، اما داشتن یک برنامه درست برای تقویت سرعت سایت است که چالش اصلی کاربران می‌باشد.
اگر برای بالا بردن سرعت سایت نیاز به تکنیک‌های بروز دارید، می‌توانید از خدمات مجموعه آرمانیک استفاده کنید. این مجموعه با کسب تجربه بسیار ارزشمند و فراوان در این زمینه با همکاری با سایت‌های بسیار متنوع، اکنون این شرایط را برای کاربران خود فراهم آورده است تا در مدت کوتاهی سرعت لود سایت خود را در اینترنت افزایش دهند. قدرتی که می‌تواند شما را یک قدم جلوتر از رقبا قرار دهد و کاربران خسته از سایت‌های کند رقبا را به سمت سایت و خدمات شما بکشاند.
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043