این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت ریسپانسیو تقریبا مهمترین گزینه در پیاده سازی وب سایت می باشد اخیرا متوجه شده ایم که پیاده سازی یک وب سایت در حالتی که ریسپانسیو نباشد بسیار برای کاربران و صاحبان آن مشکل ایجاد خواهد کرد. با توجه به آمارهای اخیر می توان کاملا به این موضوع پی برد که اکثر کاربران آنلاین از طریق تلفن های همراه خود یا تبلت ها وارد دنیای وب می شوند.

طراحی سایت ریسپانسیو

درباره ما طراحی سایت ریسپانسیو دقیقا به چه معناست؟

بیش از میلیون ها کاربر ایرانی به صورت روزانه به وب سایت های فارسی زبان سر می زنند که تقریبا بالای 80% آنها با استفاده از اینترنت روی خط یا همان 3G به اینترنت متصل می شوند. همین موضوع علت مهم بودن ریسپانسیو را مشخص می کند و اگر وب سایتی به صورت ریسپانسیو طراحی نشده باشد قطعا این مخاطبین را از دست خواهد داد.

طراحی سایت ریسپانسیو

 

همانطور که می دانید به طور خلاصه به وب سایت هایی که در دستگاه های مختلف با ساختارهای مختلفی نمایش داده می شوند سایت ریسپانسیو یا واکنش گرا گفته می شود. وب سایت های واکنش گرا به طور کاملا هوشمند سایز صفحه نمایش مخاطب را تشخیص داده و دقیقا متناسب با همان سایز خود را نمایش می دهد. بسیار مهم است که دقیقا چه تغییراتی در هنگام کوچک نمایش دادن وب سایت صورت می گیرد و این عامل می تواند بسیار در رشد یک وب سایت مهم باشد.

بسیاری از وب سایت های واکنش گرا خیلی از بخش های سایت را حذف می کنند تا بتوانند سایت خود را دقیقا در قالب موبایل یا تبلت نمایش دهند اما همین موضوع باعث می شود که کاربر اطلاعاتی که نیاز دارد را پیدا نکرده و به جای آنکه واکنش گرا بودن وب سایت باعث بهتر شدن آن وب سایت شود به مخاطب آن نیز ضربه بزند و در نهایت نتیجه معکوس شود!

پس با توجه به موارد فوق می توان نتیجه گرفت نحوه ریسپانسیو کردن یک وب سایت نیز خیلی می تواند مهم باشد و نباید طراحی سایت ریسپانسیو توسط افراد ناشی صورت پذیرد.

ساختارهای استاندارد در طراحی سایت ریسپانسیو

نکته بعدی که در طراحی سایت ریسپانسیو اهمیت بالایی دارد ساختاری است که از آن پیروی می کند. شاید ساختار های استاندارد وب برای افرادی که با طراحی وب سایت و برنامه نویسی آشنایی ندارند ناشناخته باشد اما بسیار مهم است که یک وب سایت بر اساس ساختار هیا از پیش تعریف شده به قالب واکنش گرایی تبدیل شود.

یکی از مهمترین این ساختارها بوت استراپ می باشد که توسط کمپانی معتبر توئیتر ارائه شده است و تیم آرمانیک نیز از آن استفاده می کند. استفاده از این ساختار سبب می شود که با توجه یکسان بودن آن در وب سایت های بسیار زیادی که در بستر وب پیاده سازی شده است سرعت بارگذاری سایت بسیار بالا رفته و همچنین مرورگرها نیز دقیقا می توانند آن را شناسایی کرده و سریعتر وب سایت را در قالب درخواست شده نمایش دهند.

آیا طراحی سایت ریسپانسیو یک هزینه مجزا دارد؟

معمولا ریسپانسیو بودن یک وب سایت به عنوان خدمتی اضافه با مبلغی مجزا اعلام می گردد اما در آرمانیک کلیه وب سایت هایی که طراحی می شوند به صورت پیش فرض در قالب ریسپانسیو می باشند و ما ریسپانسیو بودن وب سایت را یک استاندارد اجتناب ناپذیر می دانیم.

یک جلسه مشاوره ی رایگان مهمان ما باشید.
در این جلسه تمام نیازهای شما را بررسی میکنیم.
کنار شما هستیم تا بهترین تصمیم ها را با هم بگیریم.

02171057043