این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

طراحی سایت رادیو

طراحی سایت های رادیوی آنلاین کاملا یک پروژه اختصاصی محسوب می شود و نیاز به برنامه نویسی تخصصی دارد اما این نوع سایت ها با توجه به ماهیت آنها بازدید های بسیار بالایی را به خود جذب می کنند.

طراحی سایت رادیو

طراحی سایت رادیو آنلاین یا رادیو اینترنتی به این صورت است که یک وب سایت امکان شنیدن یک فایل صوتی را به صورت 24 ساعته برای مخاطبین خود فراهم می کند و مخاطبین سایت نیز برای شنیدن رادیو باید اینترنت داشته باشند.

سایت های رادیو آنلاین به چه صورت عمل می کنند؟

رادیو های اینترنتی به این صورت عمل می کنند که به صورت 24 ساعته یا برای ساعاتی مشخص ار روز برنامه های خود را مانند یک رادیو پخش می کنند و نیاز است برای شنیدن این سرویس حداقل یک اینترنت 128 کیلوبایت داشته باشیم.

وقتی صحبت از طراحی سایت رادیو آنلاین می شود ذهن به سمت پخش 24 ساعته می رود و درست ماجرا نیز دقیقا همین است که یک رادیو اینترنتی موفق باید بتواند به صورت 24 ساعته برنامه خود را پخش کند.

طراحی سایت رادیو به این صورت انجام می شود که فایل هایی که نیاز است به طور پیوسته استریم (پخش آنلاین) شوند باید توسط مدیر سایت آپلود شوند و رادیو آنلاین نیز باید بتواند آنها را به طور پیوسته پخش کند.

در سایت های رادیویی آنلاین معمولا برنامه های پخش شده به صورت آفلاین نیز روی سایت قرار می گیرند و کاربران امکان دانلود آنها را نیز دارند.

طراحی سایت رادیو آنلاین چگونه است؟

طراحی سایت رادیو آنلاین باید به صورت داینامیک باشد و بخشی از آن به صورت مالتی مدیا طراحی شده باشد! سایت های رادیویی بزرگ جهان همگی به این صورت طراحی شده است که یا به صورت تخصصی به موضوع خاصی می پردازند به عنوان مثال پخش موزیک به صورت 24 ساعته و یا دارای کانال های مختلفی هستند که می توانید با توجه به علاقه خود کانال مد نظر تان را انتخاب و گوش کنید.

طراحی سایت رادیو آنلاین باید دارای بخش هایی مانند دانلود آفلاین، انتخاب کیفیت رادیو و انتخاب کانال باشد تا کاربران بتوانند دقیقا به مطالبی که تمایل دارند گوش کنند.

در نهایت نکته آخری که باید در طراحی سایت رادیو آنلاین رعایت شود قابلیت اتصال به اپلیکیشن موبایل است و این موضوع می تواند سایت رادیو آنلاین را تبدیل به اپلیکیشن رادیو آنلاین کند!

برنامه های موبایل رادیو آنلاین چگونه کار می کنند؟

این برنامه ها به سایت رادیو وصل شده و به صورت مستقیم فایل ها را استریم می کند و کاربران می توانند با استفاده از یک نرم افزار تحت موبایل خودشان به رادیو آنلاین گوش بدهند.

اپلیکیشن های رادیو اینترنتی خیلی از وب سایت های آنها معروف تر هستند و همین موضوع باعث گردیده است که بزرگترین سایت های رادیو اینترنتی جهان به این سمت علاقه نشان دهند و اپلیکشن مربوط به سایت خود را نیز پیاده سازی کنند.

معرفی سایت های رادیو آنلاین جهان

در جهان سایت های بسیاری در این خصوص راه اندازی شده است که 5 سایت برتر در این حوزه سایت های زیر هستند:

سایت رادیویی سوما

سایت رادیویی پاندورا

سایت رادیویی اسلکر

سایت رادیویی اسپوتیفای

این سایت ها بسیار در رادیوی اینترنتی عالی عمل کرده اند و خیلی خوب در جهان شناخته شده اند.

هزینه و زمان طراحی سایت رادیو آنلاین چقدر است؟

قطعا با توجه به توضیحات بالا مشخص است که پیاده سازی سایت های رادیو آنلاین با مبالغ پایین ممکن نخواهد بود و با توجه به حجم بالای پروژه زمان زیادی را هم نیاز خواهد داشت. پیاده سازی این پروژه نیاز به تحقیق و بررسی دقیق قبل از اجرای کار دارد که همین موضوع باعث می شود نتوان هزینه و زمان دقیق آن را دقیق مطرح کرد.

مایلید با یک جلسه مشاوره رایگان ما، کمی به تصمیمات خود نظم ببخشید؟ جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحهدرخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره را پر نمایید و یک جلسه مشاوره رایگان مهمان ما باشید