این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

طراحی سایت رادیو

طراحی سایت های رادیوی آنلاین کاملاً یک پروژه اختصاصی محسوب می‌شود و نیاز به برنامه‌نویسی تخصصی دارد، اما این نوع سایت‌ها با توجه به ماهیت آن‌ها بازدیدهای بسیار بالایی را به خود جذب می‌کنند.

طراحی سایت رادیو

طراحی سایت رادیو آنلاین یا رادیو اینترنتی به این صورت است که یک وب‌سایت امکان شنیدن یک فایل صوتی را به صورت 24 ساعته برای مخاطبین خود فراهم می‌کند و مخاطبین سایت نیز برای شنیدن رادیو باید اینترنت داشته باشند.

 

سایت‌های رادیو آنلاین به چه صورت عمل می‌کنند؟

رادیوهای اینترنتی به این صورت عمل می‌کنند که به صورت 24 ساعته یا برای ساعاتی مشخص ار روز برنامه‌های خود را مانند یک رادیو پخش می‌کنند و نیاز است برای شنیدن این سرویس حداقل یک اینترنت 128 کیلوبایت داشته باشیم.

وقتی صحبت از طراحی سایت رادیو آنلاین می‌شود، ذهن به سمت پخش 24 ساعته می‌رود و درست ماجرا نیز دقیقاً همین است که یک رادیو اینترنتی موفق باید بتواند به صورت 24 ساعته برنامه خود را پخش کند.

طراحی سایت رادیو به این صورت انجام می‌شود که فایل‌هایی که نیاز است به طور پیوسته استریم (پخش آنلاین) شوند باید توسط مدیر سایت آپلود شده و رادیو آنلاین نیز باید بتواند آن‌ها را به طور پیوسته پخش کند.

در سایت‌های رادیویی آنلاین معمولاً برنامه‌های پخش‌شده به صورت آفلاین نیز روی سایت قرار می‌گیرند و کاربران امکان دانلود آن‌ها را نیز دارند.

 

طراحی سایت رادیو آنلاین چگونه است؟

طراحی سایت رادیو آنلاین باید به صورت داینامیک باشد و بخشی از آن به صورت مالتی مدیا طراحی شده باشد! سایت‌های رادیویی بزرگ جهان همگی به این صورت طراحی شده است که یا به صورت تخصصی به موضوع خاصی می‌پردازند، به عنوان مثال پخش موزیک به صورت 24 ساعته یا دارای کانال‌های مختلفی هستند که می‌توانید با توجه به علاقه خود کانال مد نظرتان را انتخاب و گوش کنید.

طراحی سایت رادیو آنلاین باید دارای بخش‌هایی مانند دانلود آفلاین، انتخاب کیفیت رادیو و انتخاب کانال باشد تا کاربران بتوانند دقیقاً به مطالبی که تمایل دارند گوش کنند.

در نهایت نکته آخری که باید در طراحی سایت رادیو آنلاین رعایت شود، قابلیت اتصال به اپلیکیشن موبایل است و این موضوع می‌تواند سایت رادیو آنلاین را تبدیل به اپلیکیشن رادیو آنلاین کند!

 

برنامه‌های موبایل رادیو آنلاین چگونه کار می‌کنند؟

این برنامه‌ها به سایت رادیو وصل شده و به صورت مستقیم فایل‌ها را استریم می‌کند و کاربران می‌توانند با استفاده از یک نرم‌افزار تحت موبایل خودشان به رادیو آنلاین گوش بدهند.

اپلیکیشن‌های رادیو اینترنتی خیلی از وب‌سایت‌های آن‌ها معروف‌تر هستند و همین موضوع باعث شده است که بزرگ‌ترین سایت‌های رادیو اینترنتی جهان به این سمت علاقه نشان دهند و اپلیکشن مربوط به سایت خود را نیز پیاده‌سازی کنند.

 

معرفی سایت‌های رادیو آنلاین جهان

در جهان سایت‌های بسیاری در این خصوص راه‌اندازی شده‌اند که 5 سایت برتر در این حوزه سایت‌های زیر هستند:

  • سایت رادیویی سوما
  • سایت رادیویی پاندورا
  • سایت رادیویی اسلکر
  • سایت رادیویی اسپوتیفای

این سایت‌ها بسیار در رادیوی اینترنتی عالی عمل کرده‌اند و خیلی خوب در جهان شناخته شده‌اند.

 

هزینه و زمان طراحی سایت رادیو آنلاین چقدر است؟

قطعاً با توجه به توضیحات بالا مشخص است که پیاده‌سازی سایت‌های رادیو آنلاین با مبالغ پایین ممکن نخواهد بود و با توجه به حجم بالای پروژه زمان زیادی هم نیاز خواهد داشت. پیاده‌سازی این پروژه نیاز به تحقیق و بررسی دقیق قبل از اجرای کار دارد که همین موضوع باعث می‌شود نتوان هزینه و زمان دقیق آن را دقیق مطرح کرد.

یک جلسه مشاوره ی رایگان مهمان ما باشید.
در این جلسه تمام نیازهای شما را بررسی میکنیم.
کنار شما هستیم تا بهترین تصمیم ها را با هم بگیریم.

02171057043