این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چندزبانه قدمی است که می‌تواند شما را وارد دهکده جهانی کند. اگر نیاز به چنین ابزاری دارید، باید ابتدا نکات و مزیت‌های مربوط به این نوع طراحی سایت را بدانید. چندزبانه کردن سایت بسیار فراتر از استفاده از گوگل ترانسلیت برای ترجمه یک سری متون و کپی کردن آنها در سایت است. برند کسب و کار خود را وارد چنین ریسک بزرگی نکنید.

طراحی سایت چند زبانه

طراحی سایت چند زبانه

اینترنت باعث شده تا حتی کسب و کارهای کوچک در یک کشور نیز به راحتی با بازارهای بین‌المللی در ارتباط باشد. ارائه خدمات به افراد بیشتر و کاربران جهانی، هم باعث بالاتر رفتن میزان درآمد شده است و هم می‌توان ترافیک بیشتری برای یک سایت به وجود بیاورد. از این رو طراحی سایت چند زبانه برای کسب و کارهایی که در بازار بین‌المللی حضور دارند و همچنین برای سایت‌های خبری یک گزینه بسیار عالی می‌باشد؛ اما چگونه باید یک سایت چند زبانه داشته باشیم و لازمه طراحی سایت چند زبانه چیست؟ در این مقاله سعی کرده‌ایم تا ابتدا به چالش‌های مربوط به طراحی چنین سایت‌هایی بپردازیم و سپس با ارائه ی پاسخ‌های مناسب برای این چالش‌ها، شما را با یکی از بهترین مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات طراحی سایت چند زبانه آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

 

 


 

 

 

 

مزیت‌های طراحی سایت چند زبانه

قبل از اینکه به بررسی چالش‌ها و نکات مربوط به طراحی سایت چند زبانه بپردازیم، لازم است تا برخی از مهمترین مزیت‌های این روش طراحی سایت را با شما در میان بگذاریم. این مزیت‌ها شما را نسبت به این موضوع آگاه‌تر خواهد کرد و می‌توانید خیلی راحت‌تر نسبت به استفاده یا عدم استفاده از آن تصمیم بگیرید.
از مهمترین مزیت‌های سایت‌های دو زبانه می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان جذب ترافیک از میان تعداد کاربران بیشتری خواهد بود.
  • پرستیژ سایت خود را بالا خواهید برد که این مهم می‌تواند در برند سازی اهمیت بسیار زیادی داشته باشد.
  • در بسیاری از مواقع استفاده از زبان کشورهای همسایه در سایت باعث می‌شود تا دریچه‌های جدیدی در کسب و کار و تجارت برای کاربران باز شود.

به این مزایا این مورد را هم اضافه کنید که در برخی از مشاغل داشتن سایت به زبان‌های خارجی اهمیت بسیار زیادی دارد و لازم است تا این کسب و کارها اطلاعات سایت خود را به زبان‌های خارجی نیز درج نمایند.

 

نکاتی که در طراحی سایت چند زبانه لازم است

طراحی سایت چند زبانه بایستی تحت تأثیر تجربه و تخصص طراح چنین سایت‌هایی صورت پذیرد. نداشتن تجربه لازم از سوی طراح در این زمینه باعث می‌شود تا سایت شما تبدیل به یک سایت برای سعی و خطا گردد. دقت کنید که داشتن یک سایت به چند زبان به این معنی نیست که شما همه ‌چیز را مانند شرایط فارسی طراحی کنید و همان شرایط را در همه زبان‌ها دنبال کنید. دقت به ریزترین مسائل است که باعث می‌شود چنین طراحی و ظاهری، تبدیل به یک نقطه قوت برای سایت شما باشد. مسائلی که در ادامه بررسی می‌کنیم، می‌توانند شما را در طراحی چنین سایتی یاری سازد.

 

 

 

 

 

 

 

شرایط ترجمه ی متون

در درجه اول باید به شرایط ترجمه برای چنین مواقعی اشاره کنیم. دقت کنید که بهتر است متون مورد نظر را به زبان خارجی مد نظر خود، از دوباره بنویسید و از ترجمه تحت الفظی این متون خودداری کنید. از این بدتر این است که برای ترجمه این متون از ابزارهای رایگانی مانند گوگل ترانسلیت و مواردی از این دست استفاده کنید. چنین موضوعی می‌تواند اعتبار سایت شما را خدشه‌ دار کرده و کیفیت آن را به مراتب کاهش دهد.

 

دسترسی آسان برای تغییر زبان

همین الان یک سایت چینی را باز کرده و نگاهی به آن بیندازید. احتمالاً حتی نخواهید توانست که یک کلمه از عبارت‌های مختلف را درک کنید. حال تصور کنید که این سایت به زبان‌های دیگری ازجمله انگلیسی نیز بهینه شود و از خدمات طراحی سایت چند زبانه برای آن استفاده شده باشد. وقتی شما نمی‌توانید محل تغییر زبان را به‌راحتی پیدا کنید، عملاً قید استفاده از آن را نیز خواهید زد. دقیقاً همین شرایط برای کاربران خارجی در مواجهه با سایتی با زبان فارسی مطرح است. از این رو بهتر است محل تغییر زبان را در جایی مناسب قرار دهیم و از اشکال مناسب برای نشان دادن آن استفاده کنید.

 

خدمات خود را نیز به زبان خارجه ترجمه کنید

هر سایتی بنا به اهدافی که دارد، می‌تواند شرح خدمات خاصی نیز داشته باشد. لازم است تا برای طراحی سایت چند زبانه حتماً این خدمات را هم برای کاربران به زبان خارجی آماده کنید. اگر قرار بر ارسال ایمیل و یا نیاز به پر کردن فرمی هست، حتماً این موارد باید به زبان خارجه ترجمه شود. در غیر این صورت عملاً استفاده از آن برای کاربران خارجی امکان‌پذیر نخواهد بود.

 

صفحات را در زمان تغییر زبان ریدایرکت نکنید

یکی از مهمترین و کلیدی‌ترین نکات در طراحی سایت چند زبانه، دقت به این مورد است که صفحات سایت شما در زمان تغییر زبان به صفحه اصلی سایت ریدایرکت نشود. در چنین مواقعی به احتمال زیاد کاربر خود را از دست خواهید داد. بهتر است بعد از تغییر زبان، سایت در همان صفحه‌ای باقی بماند که کاربر در آن قرار گرفته است.

 

عدم استفاده از محتوای تکراری

دقت کنید که قوانین مربوط به سئو به تمام زبان‌ها صادق است و شما باید این اصول را در هنگام طراحی سایت چند زبانه نیز رعایت کنید. عدم استفاده از محتوای کپی اهمیت زیادی در این باره دارد.

 

 


 

 

بهترین طراح سایت دو زبانه

در ابتدای مقاله قول دادیم که شما را با یکی از بهترین طراحان سایت دوزبانه در تهران آشنا کنیم که می‌توانید با خدمات آنها بهترین کیفیت را برای چنین سایتی در اختیار داشته باشید. پس از آشنایی با چالش‌های سایت‌های چند زبانه، احتمالاً با اهمیت انتخاب یک مجموعه مناسب برای طراحی چنین سایتی آشنا شده اید.
مجموعه آرمانیک با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی سایت و خدمات سئو، به صورت دقیق با نیازهای کاربران امروزی آشنا است و تمام شرایط را به صورت هدفمند برای کاربران خود ایجاد کرده است. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به وبسایت این مجموعه به نشانی  www.armanic.net در عین استفاده از مقالات آموزشی، در کمترین زمان بهترین شرایط را برای طراحی سایت چند زبانه در اختیار داشته باشید.

یک جلسه مشاوره ی رایگان مهمان ما باشید.
در این جلسه تمام نیازهای شما را بررسی میکنیم.
کنار شما هستیم تا بهترین تصمیم ها را با هم بگیریم.

02171057043