این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

صفحه فرود چیست؟ و چرا در سایت اهمیت دارد؟

صفحه فرود ابزاری برای سایت‌های اینترنتی است تا در آن پروسه فروش محصولات و خدمات را در یک مسیر میانبر طی کنید و خیلی سریع یک مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل نمایید. این صفحات در هر نوع سایتی تعریف خاص خود را خواهد داشت.

1400/09/03
0
2,468
صفحه فرود چیست؟ و چرا در سایت اهمیت دارد؟

در صفحه فرود یا لندینگ پیج، مشتری خود را کیش و مات کنید!


اگر از کاربران کسب و کارهای اینترنتی هستید و یک سایت در فضای اینترنت دارید، احتمالاً باید با مفهوم صفحه فرود یا لندینگ پیج آشنا باشید. این صفحه در سایت‌های اینترنتی مخصوصاً در آنهایی که محصول یا خدماتی برای فروش و عرضه دارند، اهمیت بسیار زیادی دارد و عدم دقت به طراحی آن می‌تواند چالش‌های بسیار زیادی را برای کاربران ایجاد نماید. اینکه اهمیت صفحه فرود در چیست و چرا باید به این قسمت از سایت خود نگاه ویژه‌ای داشته باشیم، موضوعی است که در این مقاله دنبال خواهیم نمود. همچنین نکاتی را یادآور خواهیم شد که با استفاده از آنها می‌توانید یکی از تأثیرگذارترین صفحه‌های فرود را در سایت خود داشته باشید.
تمام مواردی که در ادامه باهم مرور می‌کنیم، به‌صورت کاملاً حرفه‌ای می‌توانند روی میزان فروش سایت شما تأثیر داشته باشد. اگر این نکات را در فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید، به‌زودی در کسب و کار خود شاهد رونق جالبی خواهید بود.
 

 

اهمیت صفحه فرود در سایت اینترنتی


احتمالاً شما هم مانند ما در داخل شهر محل سکونت خود از پاساژها و مراکز خریدی دیدن کرده‌اید که در آن اکثر فروشگاه‌ها در حال عرضه محصولات یکسانی هستند و تنها مدل این محصولات باهم متفاوت است. حتی در برخی مواقع مدل محصولات نیز مشابه بوده و قیمت آنها نیز یکسان است؛ اما شما کدام یک از این فروشگاه‌ها را انتخاب می‌کنید؟ در اینجاست که اهمیت مواردی مانند داشتن ویترین خوب، اتیکت زدن روی اجناس، استفاده از تکنیک‌های بازاریابی و مواردی از این دست خود را نشان می‌دهند. در فضای اینترنت نیز این نقش‌ها را می‌توانید با استفاده از صفحه فرود برای کسب و کار خود در اختیار داشته باشید.
صفحه فرود ابزاری برای سایت‌های اینترنتی است تا در آن پروسه فروش محصولات و خدمات را در یک مسیر میانبر طی کنید و خیلی سریع یک مشتری بالقوه را به مشتری بالفعل تبدیل نمایید. این صفحات در هر نوع سایتی تعریف خاص خود را خواهد داشت. اکیداً توصیه می‌کنیم که هرگز طراحی لندینگ پیج سایت خود را سرسری نگرفته و حتماً از خدمات افراد باتجربه و حرفه‌ای برای چنین امری استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است زحمات خود در سایر بخش‌ها را نیز زیر سؤال برده و نتوانید شرایط لازم را برای خود در کسب و کار اینترنتی فراهم آورید.
 

در صفحه فرود به دنبال چه چیزی هستیم؟


قبل از اینکه به بررسی اهداف در صفحه فرود بپردازیم و نتیجه نهایی این صفحات را برای سایت معرفی کنیم، ابتدا لازم است وجه تمایز این صفحات با صفحه اصلی سایت را برای شما بیان کنیم. خیلی از کاربران به ‌اشتباه تصور می‌کنند که لندینگ پیج همان صفحه اصلی سایت است و اهداف خود را برای چنین صفحه‌ای در صفحه اصلی سایت پایه‌گذاری می‌نمایند. صفحه فرود درواقع صفحه‌ای است که شما تمام آن چیزی که برای عرضه در اینترنت دارید را به‌صورت خلاصه و با اهداف مشخص در آن قرار می‌دهید. به‌نوعی این صفحه هم می‌تواند معرف کسب و کار شما باشد و هم یک فرآیند کوتاه برای به ثمر نشاندن زحمات شما در کسب و کار اینترنتی.
از تولید لندینگ پیج شما می‌توانید اهداف زیر را انتظار داشته باشید:

  • در این صفحه می‌بایست به دنبال فروش مستقیم محصولات و خدمات خود باشید. نتیجه نهایی از محتوای صفحه فرود می‌تواند معطوف به فروش محصولات شما باشد.
  • ارتباط با کاربران و هدفمند نمودن این ارتباط هدف دیگری است که می‌توانید در لندینگ پیج ها به فکر آن باشید.
  • دستیابی به نظرات و چالش‌های کاربران و همچنین نظرات آنها درباره محصولات و خدمات شما از دیگر اهداف مورد نظر در ایجاد صفحه فرود است.

این اهداف و موارد نشان می‌دهد که شما باید تمام تلاش خود را برای تولید بهترین محتوا در صفحه فرود خود به خرج دهید و جذابیت ترین جملات را برای جذب مخاطب گرد هم آورید. دقت کنید که قرار است ده‌ها لینک داخلی و خارجی به این صفحه از سایت شما داده شود. از این رو لازم است حتماً بهترین‌ها را برای صفحه فرود خود در نظر بگیرید.

 

همه چیز باید صاف و روشن باشد

یکی از ویژگی‌های اصلی که لازم است در طراحی صفحه فرود به آن دقت کنید، صاف و روشن بودن کلام است. در این صفحات جایی برای مقدمه چینی‌های طولانی نیست و باید خیلی سریع کاربر را وارد اصل ماجرا کنید. یک شروع طوفانی و درنهایت وابسته کردن کاربر به محصولات و خدمات همگی باید خیلی سریع اتفاق بیفتد. البته طولانی‌تر شدن صفحات فرود نیز مزیت‌های خاص خود را دارد. پرواضح است که طراحی این صفحات بایستی متناسب با نوع کسب و کار و سایت اینترنتی باشد و همچنین نوع محصولات و خدمات نیز در این طراحی تأثیرگذار خواهد بود.
 

 

طراحی صفحه فرود تأثیرگذار و چشم‌نواز

با نکاتی که در ابتدای مقاله تا اینجا باهم مرور کردیم، احتمالاً با اهمیت صفحه فرود آشنا شدید و دانستید که این صفحه چقدر می‌تواند روی عملکرد سایت اینترنتی و همچنین کسب و کار شما تأثیر داشته باشد. هم در بحث سئو و هم برای بازاریابی کسب و کار خود این صفحه می‌تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. از این رو بایستی حتماً برای طراحی صفحه فرود سایت خود دست به ایده‌های جذاب بزنید. طراحی صفحه فرود در سایت‌ها، کاری حرفه‌ای و تخصصی است و لازم است تا برای آن حتماً از یک فرد متخصص کمک بگیرید.
مجموعه آرمانیک با در اختیار داشتن نیروهای حرفه‌ای و کارآزموده این امکان را برای شما عزیزان فراهم آورده است تا برای طراحی تأثیرگذار لندینگ پیج خود از خدمات آنها استفاده کنید. در این مجموعه شما می‌توانید به‌صورت حرفه‌ای مشاوره‌های لازم برای طراحی صفحه فرود را دریافت کنید. برای یک قدم بزرگ در مسیر موفقیت در اینترنت، تنها چند کلیک فاصله دارید.

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043