این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

بک لینک چیست؟ + نکات مهم تعیین اعتبار بک لینک توسط گوگل

بک لینک چیست و چرا برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی به آن نیاز داریم؟ ابزارهای بسیار مختلفی برای سئو و بالا بردن ترافیک سایت در اختیار مدیران سایت‌های اینترنتی قرار گرفته است. داشتن یک برنامه‌ریزی و استفاده از همه این ابزارها می‌تواند هم در هزینه‌ها نهایت صرفه‌جویی را برای کاربر رقم بزند و هم مطلوب‌ترین نتایج را نیز به دنبال داشته باشد.

1400/09/03
0
541
بک لینک چیست؟ + نکات مهم تعیین اعتبار بک لینک توسط گوگل

مقدمه


بک لینک یکی از ابزارهای عالی سئو و افزایش بازدید سایت است که می‌تواند خواسته‌های شما را در این باره در یک مدت کوتاه برآورده کند. با استفاده از این تکنیک شما می‌توانید قدرت سایت‌های بزرگ و معتبر را در اختیار کسب و کار خود درآورید. البته مانند سایر تکنیک‌ها و ابزارهای مورد استفاده برای بالا بردن ترافیک، بک لینک نیز قواعد و قوانین خاص خود را دارد. عدم دقت به این قواعد نتایج معکوسی برای سایت‌ها به دنبال دارد و حتی باعث پنالتی شدن آنها از سوی گوگل نیز خواهد شد. برای اینکه نه با چالش‌های این‌چنینی روبرو باشید و نه مزیت‌های ابزارهایی مانند لینک دهی خارجی را از دست بدهید، چند خط دیگر لازم است همراه ما بمانید.

 

 

بک لینک چیست؟


معرفی سایت و خدمات سایت در سایر سایت‌های اینترنتی و ارائه لینک ورود به بخش مورد نظر تعریفی ساده و روان از بک لینک است. این ابزار یکی از ابزارهای سئو و دیجیتال مارکتینگ است که با استفاده از آن شما می‌توانید تبلیغات سایت خود را در سایر سایت‌های پربازدید به نمایش کاربران درآورید.
 بک لینک انواع مختلفی دارد. هر یک از انواع آن نیز شرایط خاص خود را دارد و لازم است تا برای استفاده از آنها یک برنامه مدون داشته باشید؛ همچنین داشتن شناخت کافی نسبت به کیفیت لینک‌های ارائه‌شده از سوی سایت‌های مختلف نیز لازمه لینک دهی در دنیای اینترنت است.

پیش‌نیازهای بک لینک
اشاره کردیم که استفاده از این ابزار سئو نیاز به برنامه‌ریزی کاملی دارد. این برنامه‌ریزی ابعاد مختلفی را در بر می‌گیرد که یک جنبه آن به خود سایت شما باز می‌گردد. قبل از استفاده از این بازار لازم است تا سایت خود را بهینه کنید تا آماده دریافت یک اعتبار عالی از سوی گوگل شوید. همچنین ورود کاربران جدید را نیز با آغوش باز بپذیرد. برای این منظور باید قبل از هر چیزی اقدامات زیر را انجام دهید:

  • تا جای ممکن ایرادات فنی سایت خود را برطرف کنید. این مهم باعث می‌شود تا شما در چشم افراد وارد شده خیلی عالی به نظر برسید.
  • همچنین روی سرعت سایت خود نیز بیشتر کار کنید.
  • اگر هنوز در ساختار سایت خود چالش‌هایی دارید، دست نگه دارید و ابتدا ساختار مناسبی برای آن ایجاد کنید.
  • انتخاب صفحه مورد نظر در سایت مقصد برای دریافت لینک خارجی نیز اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

بخش قابل‌توجهی از استراتژی بک لینک سازی به سایت خود شما باز می‌گردد. اگر برای استفاده از این بازار آمادگی لازم را نداشته باشید، ممکن است چیزی جز هدر رفتن هزینه‌ها گیرتان نیاید.
 

هر بک لینکی خوب نیست


در ابتدای مقاله اشاره کردیم که انواع مختلفی از بک لینک‌ها را می‌توانید در گوگل در دسترس داشته باشید. همه لینک‌هایی که از سایت دیگر به سایت مبدأ ارائه می‌شوند، قدرت و کیفیت یکسانی ندارند. از این رو لازم است تا در زمان استفاده از مزیت‌های لینک دهی خارجی، حتماً نسبت به کیفیت لینک‌ها نیز تحقیقات لازم را به عمل آورید. همچنین لازم است تا برای طبیعی جلوه دادن تبلیغات خود در این ابزار، از تکنیک‌های خاصی کمک بگیرید. افراد باتجربه و حرفه‌ای می‌توانند چنین شرایطی را برای شما تبیین کنند و راه‌حل‌های منطقی برای جلوگیری از سوء برداشت از لینک دهی خارجی شما از طرف گوگل ارائه کنند.

نکات مهم تعیین اعتبار بک لینک توسط گوگل
جدای از انواع لینک‌های خارجی لازم است تا اشاره‌ای هم به معیارهای اعتبار سنجی این لینک‌ها توسط گوگل داشته باشیم. گوگل با توجه به شرایطی که در لینک‌های وارد شده به سایت شما دریافت می‌نماید، میزان اعتبار مشخصی به سایت شما می‌دهد. برای اینکه روند کار ربات‌های گوگل در این شرایط را بدانید، لازم است تا معیارهای اصلی تعیین شده در این باره را با شما مرور کنیم:

  • معیار اول اعتبار دامنه سایت مبدأ یا Domain Authority است.
  • معیار دوم اعتبار صفحه خاصی است که از آن بک لینک اخذ می‌کنید. (Page Authority)
  • تعداد لینک‌های خروجی از سایت مبدأ که هرچقدر بیشتر باشد اعتبار یک لینک کمتر خواهد شد.
  • ارتباط موضوعی سایت مبدأ و مقصد
  • محل استفاده از لینک سایت شما در سایت مبدأ

با جمیع این جوانب است که گوگل تصمیم می‌گیرد با توجه به لینک مورد نظر چه اعتباری را به سایت شما بدهد. البته بک لینک استفاده دیگری را نیز برای شما به دنبال خواهد داشت. در صورت به کار گیری درست این روش می‌توانید کاربران زیادی را نیز از سایت مبدأ به سمت سایت خود بکشانید.
 

 

ارائه خدمات بک لینک و مشاوره برای آن در آرمانیک


بک لینک یک دنیا مزیت برای سایت‌های اینترنتی به دنبال دارد؛ اما جالب است بدانید که بسیاری از سایت‌ها و کسب و کارهای اینترنتی به دلیل استفاده اشتباه از این ابزار از طرف گوگل پنالتی شده‌اند و علاوه بر عدم دسترسی به مزیت‌های آن، حتی با عواقب سنگینی نیز روبرو شده‌اند. پرواضح است که برای استفاده از این ابزار سئو لازم است تا از یک فرد باتجربه و متخصص در کنار خود استفاده کنید. مشاورین مجموعه آرمانیک این شرایط را برای شما فراهم آورده‌اند تا بهترین سناریوی استفاده از بک لینک را برای سایت خود در اختیار داشته باشید.
خدمات این مجموعه از برنامه‌ریزی برای بک لینک گذاری آغاز می‌شود و تا معرفی بک لینک‌های معتبر و به پایان رساندن یک کمپین تبلیغاتی عالی برای شما ادامه خواهد داشت.

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043