این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

طراحی سایت داینامیک

طراحی سایت داینامیک امروزه بیش از 99٪‌ سایت ها را پوشش می دهد و تقریبا دیگر سایت های استاتیک در حال پیوستن به تاریخ هستند. با وحود سی ام اس های رایگانی مانند وردپرس و جوملا دیگر سایت ها خیلی راحت تر از قبل قابل اجرا هستند.

طراحی سایت داینامیک

در گذشته با زبان برنامه نویسی HTML و کمی دانش از CSS می توانستند یک وب سایت استاتیک طراحی کنند اما خوب معایب زیادی در این نوع وب سایت ها بود که باعث گردید همه به سمت سایت های داینامیک رفته و سایت های استاتیک کم کم فراموش شوند! با همه اینها باز هم هنوز سایت های استاتیک زیادی وجود دارند که فعال هستند اما با مشکلات زیادی روبرو هستند.

 

مشکلات استفاده از سایت های استاتیک

  • بروز رسانی سخت محتوای سایت با استفاده از کد نویسی!
  • نبود مدیریت روی کلیه بخش های سایت: منوها، عکس ها و فوتر و…
  • امنیت بسیار پایین برای تغییر در محتوای سایت
  • نداشتن بخش مدیریت فایل ها در سیستم
  • و…

موارد زیاد دیگه ای هم هستند که فقط در سایت های داینامیک ممکن خواهد بود، به طور خلاصه شما در سایت های استاتیک چیزی به اسم مدیریت سایت ندارید و هر تغییری نیازمند کدنویسی مجدد است!

طراحی سایت های داینامیک نیز به حالت های مختلفی ممکن خواهد بود که یکی از این روش های استفاده از سیستم های مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس و جوملا می باشد که در این روش نیز باز هم ضعف ها و مزایایی وجود دارد.

یکی از مشکلات سیستم های رایگان مانند وردپرس این است که اگر نسخه ای از نرم افزار هک شود خیلی سریع کلیه سایت هایی که با آن نسخه راه اندازی شده اند هم خواهد شد.

مشکل دیگر این وب سایت ها بروز رسانی های پیوسته آنها و ماژول های آن است که باعث می شود مدام سایت به هم خورده و دچار مشکل شود!

سیستم مدیریت محتوای جوملا برای مدت طولانی یکی از نا امن ترین سیستم های مدیریت محتوا بوده است و اکنون نیز جایی برای اعتماد به این سیستم نیست. پس اگر اینطور است سایت های بزرگ جهان چطور را ه اندازی می شوند؟

طراحی سایت های بزرگ جهان چگونه است؟

سایت های بزرگ جهان با توجه به ماهیت آنها کاملا متفاوت طراحی می شوند، طراحی سایت های فروشگاهی معمولا با سیستم های open cart و persta shop و magento ساخته می شود زیرا این فروشگاه ساز ها در جهان پشتیبانی خوبی دارند و خیلی خوب می توان آنها را پیاده سازی کرد اما این موضوع در ایران با کیفیت واقعی ارائه نمی شود زیرا بحث تحریم ها تا حد زیادی جلوی این موضوع را گرفته است.

فروشگاه ساز های ابری زیادی نیز مانند shopify در جهان هستند که از نوع سایت های داینامیک ابری محسوب می شوند، این نوع سیستم ها امنیت بسیار بالایی دارند و خیلی سریع می توان از آنها برای ساخت یک فروشگاه استفاده کرد.

اما اکثر وب سایت های بزرگ جهانی طراحی سایت اختصاصی دارند که همین موضوع باعث می شود بسیار انعطاف پذیر و فوق العاده سریع باشند، طراحی سایت داینامیک به صورت اختصاصی بهترین گزینه برای سایت هایی است که می خواهند آینده متفاوت و بزرگی داشته باشند.

سیستم های اختصاصی حتما داینامیک هستند و بر اساس یک الگوی استاندارد پیاده سازی شده اند و همین موضوع سبب می شود سرعت و امنیت بسیار بالاتری داشته باشند.

طراحی سایت داینامیک بهتر است یا استاتیک؟

مسلما با توجه به موارد فوق می توان گفت سایت های داینامیک بهتر هستند و استفاده از یک سایت داینامیک به نفع صاحب سایت و تیم برنامه نویسی آن سایت خواهد بود.

طراحی سایت داینامیک کمک می کند تا مدیر سایت بتواند نیازهای خود را به سادگی رفع کند و بار زیادی از روی دوش طراح سایت نیز برمی دارد و همین موضوع برای استفاده از سایت های داینامیک کافی است.

تنها در شرایطی یک سایت استاتیک مناسب است که اطلاعات یک سایت برای مدت ها نیاز به تغییر نداشته باشد مانند یک سایت شرکتی ساده و یا یک کارت ویزیت آنلاین! در هر شرایط دیگری بهتر است از طراحی سایت داینامیک استفاده شود.

مایلید با یک جلسه مشاوره رایگان ما، کمی به تصمیمات خود نظم ببخشید؟ جهت ارتباط با کارشناسان ما از طریق صفحهدرخواست مشاوره فرم درخواست مشاوره را پر نمایید و یک جلسه مشاوره رایگان مهمان ما باشید