این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

اینفلوئنسر کیست و چه اهمیتی در بازاریابی امروز دارد؟

اینفلوئنسر مارکتینگ با ترجمه تحت الفظی آن بازاریابی تأثیرگذار به تکنیکی از بازاریابی اطلاق می‌شود که در آن کسب و کارها خدمات و محصولات خود را از طریق افراد اینفلوئنسر تبلیغ کرده و به کاربران آنها معرفی می‌نمایند. تصور کنید که در کمتر از چند ساعت ممکن است محصول و خدمات شما در مقابل چشمان میلیون‌ها نفر قرار گیرد

1400/09/02
0
628
اینفلوئنسر کیست و چه اهمیتی در بازاریابی امروز دارد؟

اینفلوئنسر کیست و چه اهمیتی در بازاریابی امروز دارد؟


همه‌گیر شدن اینترنت و افزایش دسترسی کاربرانی جهانی به ابزارهای دسترسی به اینترنت مانند موبایل باعث شده است تا شاهد پدیده‌های جدیدی در جهان باشیم. یکی از این پدیده‌ها که اتفاقاً با سر و صدای بسیار زیادی وارد عرصه تجارت و بازاریابی شده است، اینفلوئنسرها هستند. اینفلوئنسر به افرادی گفته می‌شود که در فضای مجازی طرفداران و فالوورهای بسیار زیادی دارند و محبوبیت قابل‌توجهی میان کاربران دارند. تعریف اینفلوئنسر با تعریف افراد محبوب و مشهور و حتی سلبریتی‌ها تفاوت دارد. ممکن است یک سلبریتی یا بازیگر مشهور و محبوب، اینفلوئنسر هم باشد اما لزوماً همه اینفلوئنسرها در دنیای واقعی افراد مشهوری نیستند. از این رو هرکسی با ایده پردازی‌های مختلف می‌تواند تبدیل به یکی از این افراد تأثیرگذار شود.

 


 
اینفلوئنسر مارکتینگ با ترجمه تحت الفظی آن بازاریابی تأثیرگذار به تکنیکی از بازاریابی اطلاق می‌شود که در آن کسب و کارها خدمات و محصولات خود را از طریق افراد اینفلوئنسر تبلیغ کرده و به کاربران آنها معرفی می‌نمایند. تصور کنید که در کمتر از چند ساعت ممکن است محصول و خدمات شما در مقابل چشمان میلیون‌ها نفر قرار گیرد. کدام روش بازاریابی می‌تواند چنین قدرتی داشته باشد و چنین مزیتی را برای کسب و کار شما فراهم آورد؟ در این مقاله با یکی از کارشناسان باتجربه و مبتکر کمپین‌های تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ از شرکت آرمانیک همراه شده‌ایم تا کمی حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تر درباره این روش بازاریابی و همچنین افراد اینفلوئنسر به گفتگو بنشینیم.

 

انواع اینفلوئنسر


قبل از اینکه به بررسی نکات مثبت و منفی بازاریابی تأثیرگذار و نحوه فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه‌های مجازی بپردازیم، لازم است تا مرور کوتاهی بر انواع اینفلوئنسر داشته باشیم. این دست از افراد به‌صورت کلی به 4 دسته زیر تقسیم می‌شوند:
نانو اینفلوئنسرها: دسته‌بندی این افراد در شبکه‌های مجازی بر اساس تعداد فالوورهای آنها صورت می‌پذیرد. نانو کوچکترین گروه این افراد است. در این دسته‌بندی کسانی قرار می‌گیرند که تعداد فالوورهای حدود 10K دارند.
میکرو اینفلوئنسرها: دومین دسته از این افراد محبوب در شبکه‌های اجتماعی به کسانی اطلاق می‌شود که تعداد فالوورهای حدود 10 تا 100 هزار دنبال کننده دارند.
ماکرو اینفلوئنسرها: دسته سوم افرادی هستند که بیش از 100K و تا 1 میلیون فالوور دارند.
ما اینفلوئنسرها: درنهایت ما دسته‌ای از اینفلوئنسرها هستند که بیش از 1 میلیون بازدیدکننده در فضای مجازی دارند.
تعریف و دسته‌بندی بالا بیشتر معطوف به اینستاگرام است و در حال حاضر در کمتر شبکه مجازی دیگری از این دسته‌بندی استفاده می‌شود. هر یک از این دسته‌ها نیز شرایط خاص خود را در اینفلوئنسر مارکتینگ خواهند داشت.
 


اینفلوئنسر مارکتینگ و مزایای آن در بازاریابی اینترنتی


به معرفی انواع اینفلوئنسرها در فضای مجازی پرداختیم. دقت داشته باشید که هرکدام از این دسته‌بندی‌ها اهمیت خاص خود را دارند و در جای خود استفاده از آنها برای تبلیغات و بازاریابی اهمیت پیدا می‌نماید. بهینه کردن سیستم بازاریابی تأثیرگذار اهمیت بسیار زیادی در کسب نتایج عالی دارد. متخصصین بازاریابی دیجیتال بر این باورند که این روش بازاریابی یکی از قدرتمندترین تکنیک‌های دیجیتال مارکتینگ است که اگر به‌صورت بهینه مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند مزیت‌های بسیار زیادی را برای هر کسب و کاری به دنبال داشته باشد. شرکت‌های بزرگ و کوچک بسیار زیادی در سطح جهان از این تکنیک و روش‌ها استفاده می‌نمایند. نتایج بسیار درخشانی نیز از آنها منتج شده است. از مهمترین مزیت‌های استفاده از این روش بازاریابی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • برگشت هزینه در این روش بازاریابی بسیار سریع است.
  • کمپین‌های تبلیغاتی بهینه شده در این روش می‌توانند بسیار قدرتمند عمل نمایند.
  • امکان بهینه کردن هزینه بازاریابی در آن وجود دارد.
  • امکان تبلیغات در یک مدت محدود برای درصد قابل‌توجهی از کاربران در این روش به‌راحتی وجود دارد.
  • برای هر نوع کسب و کاری می‌توان از آن بهره‌مند شد.
  • همچنین به دنبال مطالب بالا، امکان ترکیب آن با سایر روش‌های بازاریابی نیز وجود دارد.

 

بهینه‌سازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ


بعد از معرفی انواع دسته‌های اینفلوئنسرها احتمالاً درک کرده‌اید که تبلیغات در هر یک از این انواع می‌تواند هزینه‌های مختلفی را برای کاربر به دنبال داشته باشد. برای مثال تبلیغات در پیج افرادی مانند رونالدو پرتغالی که بیش از 350 میلیون فالوور دارد، می‌تواند هزینه‌های میلیون دلاری را برای شما ایجاد کند. حتی در ایران نیز اعداد و ارقام شگفت‌انگیزی از سوی برخی از اینفلوئنسر‌ها برای تبلیغات اعلام می‌شود. برای اینکه بتوان بهترین نتیجه را با کمترین هزینه ممکن از این روش بازاریابی به دست آورد، نیاز است تا نکات و شرایط مختلفی در نظر گرفته شود.
در درجه اول دقت کنید که استفاده از گروه نانو و میکرو نیز مزیت‌های خاص خود را دارد و در پاره‌ای از اوقات این افراد می‌توانند تأثیرپذیری بیشتری برای برخی از کسب و کارها ایجاد نمایند. به دلیل متمرکز بودن فالوورهای این دسته‌ها، امکان هدفمند نمودن سیستم بازاریابی و همچنین معرفی محصولات به افراد و مخاطبین خاص وجود خواهد داشت. در حالی که در دسته‌های ماکرو و ما عملاً افراد در طیف گسترده‌ای از سن و جنس و علایق قرار دارند و این امکان در آنها وجود نخواهد داشت.
همچنین نتایج حاصل از این فعالیت‌ها باید به‌صورت مکرر تجزیه و تحلیل شود و هر بار از بهینه‌ترین اینفلوئنسرها استفاده شود.
 


بهترین کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ را برای کسب و کار خود داشته باشید!

استفاده از تجربیات و دانش افراد باسابقه برای بهینه کردن و انتخاب بهترین کمپین تبلیغاتی اینفلوئنسر مارکتینگ، می‌تواند نقطه عطفی در شروع موفقیت‌های شما در کسب و کار اینترنتی باشد. کارشناسان شرکت آرمانیک با داشتن رزومه قدرتمند و همکاری با کمپین‌های پرتعداد می‌توانند ایده‌های جذابی برای شما داشته باشند که شنیدن آنها خالی از لطف نیست. برای یک شروع قدرتمند لازم است تا با افراد موفق مشورت کنید.


 

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043