این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

تولید محتوا چیست؟ معیارهای تولید محتوای جذاب و کاربر پسند را بدانیم

تولید محتوا نیز مانند سایر ابزارهای مورد استفاده برای سئو و افزایش بازدید سایت باید طبق اصول و استانداردهایی انجام شود. استانداردهای تولید محتوا به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول نکاتی است که می‌تواند محتوای سایت شما را برای گوگل و خزنده‌های آن بهینه نماید و دسته دوم نیز نکاتی هستند که محتوای شما را به خواسته‌های کاربران نزدیک می‌کنند

1400/09/03
0
468
تولید محتوا چیست؟ معیارهای تولید محتوای جذاب و کاربر پسند را بدانیم

تولید محتوا پادشاه است


احتمالاً شما نیز در بسیاری از مقالات اینترنتی با این عبارت روبرو شده‌اید. تولید محتوا درواقع راه اصلی ارتباط یک کسب و کار اینترنتی با مخاطبین خود است. همان‌طور که لحن و طرز صحبت یک فروشنده در فروشگاه‌های سنتی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در میزان فروش و همچنین جذب مخاطب داشته باشد، تولید محتوا نیز راه جذب مخاطب در سایت‌ها و اینترنت است؛ اما آیا هر محتوایی می‌تواند جذابیت لازم برای مخاطبین را داشته باشد؟
 


چالش درباره تولید محتوا بسیار زیاد است. موفقیت در اینترنت بدون محتوای جذاب امکان پذیر نیست. شاید تنها چیزی که کاملاً مسلم است و همه متخصصان و مدیران کسب و کارها در آن باهم توافق دارند، همین نکته باشد. در این مقاله با یکی از متخصصین تولید محتوا در سایت آرمانیک همراه شده‌ایم تا در درجه اول معیارهای داشتن یک محتوای جذاب و دوست داشتنی را برای شما تعریف کنیم و در کنار آن به بررسی مزیت¬های استفاده از چنین محتوایی برای کسب و کار اینترنتی بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

معیارهای تولید محتوای جذاب و کاربر پسند


تولید محتوا نیز مانند سایر ابزارهای مورد استفاده برای سئو و افزایش بازدید سایت باید طبق اصول و استانداردهایی انجام شود. استانداردهای تولید محتوا به دو دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول نکاتی است که می‌تواند محتوای سایت شما را برای گوگل و خزنده‌های آن بهینه نماید و دسته دوم نیز نکاتی هستند که محتوای شما را به خواسته‌های کاربران نزدیک می‌کنند. جالب است بدانید که گوگل در سال‌های اخیر سعی کرده است تا الگوریتم‌های خود را به علاقه‌های کاربران نزدیک‌تر نماید تا این دو دسته کاملاً نزدیک به هم شوند و تمایز قائل شدن میان آنها نیز کمی سخت شود.
در ادامه اصلی‌ترین و بهترین معیارهای داشتن یک تولید محتوای جذاب و دوست داشتنی را با شما مرور خواهیم کرد. نکاتی که درنهایت می‌تواند شما را به پادشاهی در کسب و کار خودتان در اینترنت نزدیک‌تر کند و شرایط متفاوتی را نسبت به گذشته برای شما رقم بزند.

 

قدم اول انتخاب موضوع و عناوین جذاب


به‌عنوان قدم اول شما باید موضوع، کلمات کلیدی و عناوین جذابی برای محتوای خود انتخاب کنید. جالب است که این معیار، هم برای گوگل و خزنده‌های آن اهمیت زیادی دارد و هم کاربران را بیشتر به سمت شما جذب می‌نماید. تیترهای جذاب شما را در میان ده¬ها عنوان دیگر بیشتر در چشم مخاطب قرار می‌دهد. کلمات کلیدی مناسب کاربران هدف را به سمت شما می‌کشاند و موضوع جذاب نیز درصد بیشتری از مخاطبین را به سمت حضور در سایت شما خواهد کشاند. در مجموع، همه این رفتارها شما را در نزد گوگل محبوب‌تر می¬کند و یک شرایط عالی برای سایت شما ایجاد می‌نمایند.

 

تولید محتوا فقط متن نیست


خیلی از کاربران بر این باور هستند که تولید محتوا در واقع تولید یک مقاله متنی با چند عکس کپی شده از سایت‌های دیگر است؛ اما این روند حتی در صورت رعایت تمام استانداردهای تولید محتوای جذاب، خاصیت آن را برای سایت شما از بین خواهد برد. محتوا از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که متن تنها یکی از آنها است.

  • عکس‌های منحصر به فرد و مخصوص به متن
  • ویدئوهای جذاب
  • اینفوگرافیک ها
  • ویس‌ها
  • ابزارهای گرافیکی موجود در متن
  • استفاده از علائم جذاب کننده نگارشی

و ده‌ها ابزار و ترفند دیگر برای داشتن یک محتوای جذاب لازم است.
 

 

کوتاه و کاربردی بنویسید


یکی از نکات و ترفندهایی که می‌تواند تولید محتوا را برای شما از یک کار روتین تبدیل به یک کار جذاب و البته سودآور کند، خلاصه‌نویسی و کوتاه کردن جملات است. برای توصیف یک فنجان کوچک نیازی به نگارش 10000 کلمه نخواهید داشت. چه‌بسا حتی گذاشتن یک عکس زیبا از این فنجان می‌تواند تأثیر به‌مراتب بیشتری را نسبت به یک مقاله 10000 کلمه‌ای برای شما ایجاد کند. به‌اندازه و کاربردی بنویسید.

 

قبل از هر چیزی نیازسنجی کنید


محتوای شما چه نیازی از کاربرانتان را برآورده می‌نماید؟ آیا فقط به دنبال ارائه اطلاعات عمومی به کاربران خود هستید؟ روشی برای بهبود وضعیت کسب و کار آنها معرفی می‌کنید؟ خودتان را جای مخاطب گذاشته و قبل از اینکه کلمات و عبارات را پشت سر هم در سایت خود قرار دهید، نیاز مخاطب خود را احساس نمایید. این مرحله می‌تواند محبوبیت شما را در میان کاربران چند برابر کند.

 

برای مخاطب تولید محتوا کنید نه گوگل


گوگل در سال‌های اخیر با بهینه کردن الگوریتم‌های خود سعی در نزدیک کردن سلایق خزنده‌های خود به سلایق مخاطبان واقعی داشته است. به مرور این شرایط به سمتی می‌رود که محتواهای بی‌کیفیتی که تنها برای رتبه گرفتن و سئو در سایت‌ها درج می‌شوند، اهمیت خود را از دست داده و حتی می‌توانند امتیاز منفی برای سایت‌ها به دنبال داشته باشند.

 

کپی در تولید محتوا مرگ خاموش کسب و کار اینترنتی


هرگز کپی نکنید. حتی بازنویسی هم نوعی کپی محسوب می‌شود. سعی کنید مطالب جدید و کاربردی بنویسید که در کمتر سایتی می‌توان آنها را پیدا کرد.
 

از متخصصین آرمانیک کمک بخواهید


بهترین کسب و کارها و خدمات اینترنتی بدون استفاده از قدرت تولید محتوا مانند کارخانه‌ای است که محصولات خود را تنها در یک فروشگاه محلی عرضه می‌دارد. در چنین شرایطی حتی بهترین محصولات هم درآمد قابل توجهی برای کاربران به دنبال ندارد و راهی به سوی موفقیت ایجاد نخواهد کرد. برای داشتن یک تولید محتوای جذاب و دوست داشتنی نیاز به استفاده از تجربیات دیگران دارید. کسانی که زیر و بم یک محتوای عالی را برای شما تعریف کنند.
متخصصین شرکت آرمانیک همراه شما هستند تا شما از این پس تولید محتوا را نه به شکل یک نیاز بلکه به شکل یک ابزار برای به قدرت رسیدن در اینترنت در اختیار داشته باشید. از برنامه‌ریزی محتوایی سایت تا انتخاب کلمات کلیدی مناسب و عناوین جذاب همگی در این خدمات در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043