این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

چگونه یک صفحه فرود تاثیر گذار داشته باشیم؟

10 ثانیه؛ این تمام وقتی است که در اختیار دارید تا بازدیدکنندگان صفحه فرود (landing page) خود را متقاعد کنید که جایی را پیدا کرده اند که نیازشان را برآورده می کند. اگر در همان 10 ثانیه آنها را متقاعد نکنید، دیگر هیچگاه آنها را نخواهید دید. به همین دلیل بهینه سازی صفحات فرود سایت شما اهمیت دارد تا از این طریق بتوانید آن 10 ثانیه را به زمانی تبدیل کنید که برای دریافت واکنش مورد نظر شما لازم است.

1397/02/04
0
309
چگونه یک صفحه فرود تاثیر گذار داشته باشیم؟

اما برای اینکه بازدیدکننده به سرعت متقاعد شود که سایت درستی را پیدا کرده چه باید کرد؟ موارد زیر 10 نکته هستند که با استفاده از آنها اطمینان پیدا می کنید که صفحه فرودتان از دید بازدیدکنندگان سایت شما تاثیرگذار و بی نقص به نظر می رسند.

1. صفحه فرود شما باید ظاهر مرتب و قابل درکی داشته باشد

بازدیدکنندگان با یک نیاز به شما مراجعه می کنند که می خواهند آن را رفع کنید؛ آنها به دنبال قایم باشک نیستند. معمولا صاحبان سایت وسوسه می شوند که تا می توانند در صفحه فرود خود مطلب بگنجانند تا همه نیازهای احتمالی مشتری را مد نظر قرار داده باشند. اما چیزی که بازدیدکننده می خواهد این است که راه حل  مورد نیازش را مستقیما و به راحتی دریافت کند. 
از یک طرح ساده استفاده کنید. شاخ و برگ آن را هرس کنید تا فقط چیزی باقی بماند که قطعا برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری ضروری است. هرچه بازدیدکنندگان سریعتر بتوانند متوجه شوند که راه حل در دستان شما است، شانس تبدیل آنها به مشتری (conversion) بیشتر خواهد شد.

Create-a-great-landing-page

 

2. ناوبری (navigation) خود را به موارد ضروری محدود کنید

مشابه با مورد بالا، از این وسوسه که همه صفحات وبسایت خود را از طریق صفحه فرود در دسترس قرار دهید بر حذر باشید. صفحه فرود شما یک هدف دارد: باید باعث شود که بازدیدکنندگان شما یک کار مشخص را انجام بدهند. اجازه ندهید که تمرکز آنها با حرکت در جهات دیگر منحرف شود.

 

3. با یک عنوان جذاب توجه آنها را جلب کنید

عنوانی که استفاده می کنید یک وظیفه دارد: باید کاری کند که بازدیدکننده خشکش بزند، جذب شود و با صفحه فرود شما تعامل انجام بدهد. راههای متعددی برای انجام این کار وجود دارند. با طرح سوال یا جمله ای که به راه حل مورد نیاز آنها اشاره دارد کنجکاوی شان را تحریک کنید. یک ادعای جسورانه را مطرح کنید که آنها را به چالش می طلبد. از هر روشی که استفاده می کنید، اطمینان پیدا کنید که به اندازه کافی متقاعدکننده باشد تا باعث شود که مخاطبان برای دریافت راه حل از صفحه فرود شما خارج نشوند.

Create-a-great-landing-page

 

4. با مخاطبان در سطح عاطفی ارتباط برقرار کنید

در برابر وسوسه صحبت درباره خودتان، سوابق و گذشته ای که باعث شد تا آنچه ارائه می کنید را ارائه کنید، یا اینکه چرا می خواهید همان کسی باشید که مشکل مخاطب را حل می کند مقاومت کنید. درباره مخاطبان خود صحبت کنید. تلاش نکنید که از لحاظ منطقی آنها را متقاعد کنید تا در راهی که شما مشخص کرده اید قدم بگذارند. کاری کنید که خودشان را از نظر عاطفی متقاعد کنند.
با استفاده از کلماتی که به مذاق عواطف انسانی خوش می آیند با احساسات آنها ارتباط برقرار کنید؛ کلماتی مانند کشف کنید، آسان، نتایج، اثبات شده، ضمانت و امثال آنها. کاری کنید که به جای اینکه فقط فکر کنند که تصمیم برای همراهی با شما تصمیم درستی است، آن را با تمام وجود احساس کنند.

Create-a-great-landing-page

 

5. به آنها ثابت کنید که می توانند به شما اعتماد کنند

نظرات مثبت مشتریان قبلی، تایید سازمانهایی که به آنها اعتماد دارند (مثلا وزارت صنعت و معدن با استفاده از نماد اعتماد یا نشان ملی ثبت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) یا مکانها یا رویدادهایی که در گذشته محصولات یا خدمات خود را در آنها به نمایش گذاشته یا ارائه داده اید را به بازدیدکنندگان خود نشان بدهید. حتی نشانهای گرافیکی ضمانت در کنار تصاویر محصولات یا بسته های خدماتی، که فقط ضمانت شما را تصریح می کنند - با وجود اینکه هیچ سازمانی پشتوانه آنها نیست - نسبت به درج ضمانت فقط در متن اعتماد بیشتری را بوجود می آورند.

Create-a-great-landing-page

 

6. یک فرمان فراخوان به عمل واضح صادر کنید

تصور نکنید که بازدیدکنندگان خودشان عمل مورد نظر شما را انجام خواهند داد. حتی تصور کنید که اصلا نمی دانند که چه کاری را باید انجام بدهند. به جای استفاده از یک «اینجا کلیک کنید» ساده یا یک «ارسال» مبهم، دقیقا به آنها بگویید که چه کاری باید انجام بدهند. به آنها خاطرنشان کنید که آن کار چه سودی برایشان خواهد داشت. شور و اشتیاق خود به خاطر گامی که می خواهند بردارند را نشان بدهید. باید در ذهن آنها هیچ تردیدی را درباره کاری که باید انجام بدهند یا دلیل انجام آن باقی نگذارید.

Create-a-great-landing-page

 

7. فقط اطلاعاتی را درخواست کنید که به آن نیاز دارید

پس از آنکه بازدیدکننده به مرحله ارائه اطلاعات خود به شما رسید، نسبت به اطلاعاتی که الزاما از آنها می خواهید تنگ نظر باشید. رابطه شما با آنها هنوز در آغاز راه است. آنها در حال ارزیابی شما هستند تا ببینند که آیا واقعا کمکی که به آن نیاز دارند از دست تان بر می آید یا خیر. با درخواست اطلاعاتی که ارتباط آنها با راه حل شما به وضوح برای بازدیدکنندگان روشن نیست آنها را گیج نکنید. معمولا یک نام و یک ایمیل کفایت می کند؛ حتی گاهی همان ایمیل هم کافی است.

 

8. پس از انجام عمل مورد نظر از مخاطب خود قدردانی کنید

پس از آنکه بازدیدکننده اشتراک خود را فعال کرد یا دعوت فراخوان به عمل مورد نظر شما را لبیک گفت، مراتب قدردانی خود به خاطر اعتمادی که به شما کرده است را به او نشان بدهید. صادقانه از بازدیدکنندگان تشکر کنید. آنچه که قولش را داده بودید را ارائه کنید. به علاوه، اگر واقعا می خواهید تاثیر مثبتی از خود به جا بگذارید، یک پاداش اضافی که فراتر از تعهد اولیه شما است را نیز به آنها تقدیم کنید.

Create-a-great-landing-page

 

9. صفحه فرود خود را با همه دستگاه ها سازگار کنید 

رایانش موبایلی (Mobile computing) به این معنی است که وبسایت شما باید در دستگاه های مختلفی که اندازه های متفاوتی دارند به نمایش در بیاید. استفاده از طراحی هایی که با صفحات مختلف تناسب ندارند برای بازدیدکنندگانی که سایت شما را روی دستگاه های ناسازگار با اندازه اصلی طرح مشاهده می کنند آزاردهنده خواهد بود. اطمینان پیدا کنید که برای جلوگیری از نمایش نامناسب و ناقص صفحه فرود خود از طراحی واکنشگرا (responsive) یا انطباقی (adaptive) استفاده می کنید.
به علاوه، اطمینان پیدا کنید که صفحه فرود شما به سرعت برگذاری می شود. تحقیقات نشان می دهد که تقریبا نیمی از کاربران اینترنت انتظار دارند که صفحات در عرض دو ثانیه یا کمتر بارگذاری شوند، و اگر بارگذاری بیش از سه ثانیه طول بکشد، 40 درصد آنها سایت را ترک می کنند. اگر می خواهید صفحه فرود شما دیده شود، اطمینان پیدا کنید که به سرعت بارگذاری می شود. 

Create-a-great-landing-page

 

10. امتحان کنید، امتحان کنید و باز هم امتحان کنید

همانطور که باید استراتژی محتوایی خود را با یک برنامه شفاف آغاز کنید، پس از اتمام اجرا و پیاده سازی نیز باید برنامه داشته باشید. همه چیز را امتحان کنید تا مطمئن شوید که ترکیب صحیحی از عناصر طراحی، ناوبری، محتوایی و سایر عناصر را در اختیار دارید که به واسطه آنها می توانید بهترین بازده و کارآمدی ممکن را داشته باشید. برای دریافت کمک در رابطه با محتوا می توانید از ارائه دهندگان خدمات نویسندگی استفاده کنید. انواع متنوعی از ابزارهای تست دوبخشی (A/B test) وجود دارند که به شما کمک می کنند تا یک نسخه خاص از بخشی از صفحه خود را با یک نسخه دیگر از آن مقایسه کنید تا اطمینان پیدا کنید که بهترین بازده ممکن را دریافت می کنید.

Create-a-great-landing-page

 

نتیجه گیری

آیا صفحه فرود شما از زمان تصمیم گیری 10 ثانیه ای کاربر به نفع خود استفاده می کند؟ صفحه فرود خود را به گونه ای هرس کنید که فقط موارد ضروری در آن باقی بمانند. کاری کنید که مشخص و واضح باشد که برآوردن نیاز کاربر مهم ترین دغدغه شما است. به علاوه، به بهبود سایت خود ادامه دهید تا این ایده که جستجوی آنها برای راه حل می تواند با شما به پایان برسد، به گونه موثرتری انتقال داده شود. در اینصورت، با افزایش نرخ تبدیل خود، مزد توجه و زحمات تان را دریافت خواهید کرد.
 

نظرات

captcha Refresh