شهاب خسروی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۰۹-۲۷

۵ چیزی که باید پیش از راه اندازی وبسایت خود بدانید

وبسایت شما اساس و بنیان حضور شما در اینترنت است. در واقع، وبسایت شما پلی است که محصولات و خدمات فوق العاده شما را به بازار و مخاطبان تان در اینترنت متصل می کند. امروزه موفقیت یک کسب و کار بدون حضور مقتدرانه در اینترنت و طراحی سایت انعطاف پذیر تقریبا غیرممکن است. ما با کمک به انبوهی از کسب و کارها برای حضور موثر بر پهنه وب، آنقدر اعتبار کسب کرده ایم که بتوانیم شما را در مسیر راه اندازی یک سایت خارق العاده هدایت کنیم.

حتی اگر هم اکنون وبسایت دارید، مرور این نکات می تواند مواردی که شاید از قلم انداخته باشید را برایتان روشن کند. از این راهنما به عنوان مرجع خود برای تسهیل و تسریع راه اندازی وبسایت تان استفاده کنید.

 

5 چیزی که باید پیش از راه اندازی وبسایت خود بدانید بهره برداری از متن

متن، ستون فقرات یک حضور موثر در اینترنت به حساب می آید. گفته می شود که دامنه توجه انسان در طول دهه گذشته به فقط هشت ثانیه کاهش یافته است، بنابراین زبانی که از آن در وبسایت خود استفاده می کنید باید از همیشه واضح تر و همه کس فهم تر باشد. اگر از محتوا درست استفاده کنید، می تواند ارزش خارق العاده ای را به سایت شما اضافه کند. محتوای خوب نه تنها به مخاطب شما کمک می کند تا فورا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند، بلکه متن قوی می تواند احتمال کسب رتبه های بالاتر در نتایج موتورهای جستجو را نیز افزایش بدهد.

بهترین سیاست در رابطه با متن وبسایت، حفظ سادگی و ایجاز است. معمولا وبسایت شما حاوی اطلاعات فراوانی است: یک صفحه اصلی، بخش درباره ما، جزئیات آنچه که ارائه می کنید از طریق یک صفحه نمونه کار یا بخش محصولات و خدمات، و البته صفحه بسیار مهم «تماس با ما» هم که جای خود دارد. با این همه اطلاعات، شاید وسوسه شوید که بنشینید و برای سایت خود متن های طولانی تایپ کنید. در برابر این هوس مقاومت کنید.

متخصصان امر پیشنهاد می کنند که از بیشتر از ۱۵۰ کلمه در هر صفحه استفاده نکنید. از همه مهم تر اینکه هدف وبسایت خود را به خاطر داشته باشید. آیا تصویری که می خواهید از برند خود ارائه کنید بیشتر مفرح و شاد یا اینکه جدی است؟ آیا لحن شما رسمی است یا متواضعانه و خودمانی؟ هنگامی که برای وبسایت خود متن می نویسید، در سراسر سایت خود از سبکی استفاده کنید که بازتاب هویت منحصر به فرد برند شما باشد. حفظ انسجام و یکپارچگی، یک تجربه منسجم و به یادمادنی را برای مشتریان خلق خواهد کرد.

 

5 چیزی که باید پیش از راه اندازی وبسایت خود بدانید طراحی لوگو

لوگو یا نماد، هویت برند شما است. لوگوی برند شما تنها جنبه شاخص کسب و کار شما است که از فروشگاه فیزیکی گرفته تا کارت ویزیت و وبسایت تان را به هم پیوند می دهد. انتخاب لوگوی مناسب ابداً کار آسانی نیست، اما تحقیق و بررسی و کمک گرفتن از طراحان مجرب می تواند شما را در مسیر درستی قرار بدهد.

 

5 چیزی که باید پیش از راه اندازی وبسایت خود بدانید انتخاب دامنه

مردم به وسیله نام دامنه شما است که شما را در اینترنت پیدا می کنند. معمولا اغلب مردم دامنه ای را انتخاب می کنند که با نام کسب و کارشان مطابقت داشته باشد؛ اما اگر نام کسب و کار شما را قبلا شخص دیگری با دامنه .com تصاحب کرده باشد چطور؟

دلسرد نشوید، چرا که انبوهی از پسوندهای جدید و مبتکرانه برای نشانی اینترنتی شما وجود دارند. از دامنه شخصی .me گرفته تا نشانی جنگجویانه .ninja؛ بد نیست نگاهی به دامنه های متفاوت موجود برای وبسایت خود بیندازید.درست مانند نکته ای که در بالا در مورد متن ذکر شد، در مورد نشانی هم هر چه کوتاهتر باشد بهتر است.

 

5 چیزی که باید پیش از راه اندازی وبسایت خود بدانید انتخاب تصاویر

غالبا به هنگامی که برای اولین بار می خواهیم وبسایت خود را راه اندازی کنیم، تصاویر در قعر فهرست محتواهایی قرار می گیرند که باید استفاده از آنها را مد نظر قرار بدهیم؛ اما واقعیت این است که تصاویر اهمیت فراوانی دارند و شایستگی دریافت وقت و توجه بسیار بیشتری از آنچه که غالبا دریافت می کنند را دارند.

استفاده از تصاویر خارق العاده می تواند احساسات مختلفی را برانگیزد و در روایت داستان باشکوه برندتان به شما کمک کند؛ اما از طرف دیگر، تصاویر نامناسب به موقعیت حرفه ای شما در اینترنت ضربه خواهند زد.

 

 5 چیزی که باید پیش از راه اندازی وبسایت خود بدانیدتحقیق کنید

برنامه ریزی برای تحقق جزئیات تصوری که از وبسایت مورد نظر خود دارید زمانبر است، اما برای پیاده سازی یک وبسایت موفق ضروری است. پیش از آنکه دست به کار شوید و وبسایت خارق العاده تان را طراحی کنید، به سایت هایی که به نظر شما جذاب هستند نگاهی بیندازید. از صحبت با متخصصان امر گرفته تا وقت گذاشتن برای بررسی وبسایت های رقبا، برای ایده گرفتن جهت طراحی سایت هیچ کمبودی وجود ندارد. به تصاویر، متن، راحتی در کاربرد، ناوبری، و برندسازی آن وبسایت ها توجه ویژه ای داشته باشید. برای ساختن زیستگاه خود در اینترنت، فهرستی از چیزهایی که دوست دارید و حتی یک فهرست از مواردی که قطعا باید از آنها فاصله بگیرید را تهیه کنید.

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید.

به جمع 12387 کاربر ما بپیوندید.

ایمیل خود را وارد کنید
loading در حال ارسال اطلاعات...