شهاب خسروی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۱۰-۱۸

۵ تغییر در طراحی وب برای کسب و کارها

هرجا که بازاری وجود دارد، بدون شک ترویج و تبلیغ نیز حضور خواهد داشت. تبلیغات یکی از روشهایی است که یک شرکت به واسطه آن، خود و چیزی که ارائه می کند را به مشتریان بالقوه خود معرف می کند. امروزه و به لطف امکانات موجود در عصر دیجیتال، تبلیغ کسب و کار از همیشه آسانتر شده است.

در عین حال، طراحی سایت حوزه ای است که در حال تغییر، تحول و تکامل است. در حالیکه عده ای از آن به عنوان هنر یا علم یاد می کنند، غالباً در هر دوی این حوزه ها جای می گیرد. این روزها اهمیت داشتن سایتی که هم از نظر اطلاعات، غنی و هم از لحاظ ظاهری جذاب و چشمگیر باشد کاملاً قابل درک است، مخصوصاً با توجه به رقابت سنگینی که در بازار وجود دارد.

طراحان به منظور تطبیق با حضور فزاینده سایت های باکیفیت بر پهنه وب، روش های خود برای طراحی و ترویج صفحات را اصلاح کرده و بهبود بخشیده اند. این تغییر و تحولات نه تنها به وبسایت ها برای جذب کاربر بیشتر کمک می کند، بلکه می تواند بازدیدکنندگان گاه به گاه را به بازدیدکنندگان دائمی یا حتی مشتریان بالفعل تبدیل کنند.

 

  1. طرح های بهتر و لوگوهای به یادماندنی

طراحی سایت همیشه حوزه ای بوده که با طراحی گرافیکی ارتباط نزدیکی داشته است. پر واضح است که هر کاربری تمایل دارد که با یک وبسایت فوق العاده کار کند، و بخشی از کاری که در راستای برآوردن این خواسته کاربران باید انجام بدهید این است که صفحه اصلی جذابی داشته باشید که سرنخی از حوزه فعالیت و آرمان کسب و کار شما را به آنها ارائه می کند.

در عصر دیجیتال، برای جلب توجه کاربر و متقاعد کردن وی برای همراهی با شما نیاز به تلاش فراوانی دارید. یکی از مهم ترین آیتم های گرافیکی که یک کسب و کار می تواند از آن استفاده کند، لوگو یا نماد کسب و کار است. این نوع از تصویر به عنوان نمادی عمل می کند که می تواند در مبحث بازاریابی دیجیتال از طریق ارائه یک تصویر کلی از کسب و کارتان، برای شما سودمند واقع شود.

 

  1. برندسازی برای خلق یک هویت حرفه ای

5 تغییر در طراحی وب برای کسب و کارها

طراحی وب همیشه در جهت ایجاد کانونی برای ارتباط با مشتریان به کسب و کارها کمک کرده است. با این حال، یک وبسایت با کیفیت، تنها بخشی از یک کمپین بازاریابی دیجیتال مناسب و کارآمد به شمار می رود. کسب و کارها به کمک طراحی گرافیکیِ با کیفیت برای لوگوی خود می توانند چندین نوع از محتوای اینترنتی را به هم پیوند بدهند.

از این طریق، بین همه سایت ها و آیتم های محتوایی مختلف هماهنگی ایجاد می شود و یک هویت متمایز برای برند به وجود می آید. همین به نوبه خود تاثیر فزاینده ای بر نوع ترافیکی که کسب و کار دریافت می کند خواهد داشت. برندسازی و لوگو می توانند تا حد قابل توجهی به پیشرفت کسب و کار کمک کنند.

 

  1. محتوای اینترنتی به عنوان بازاریابی گزینشی (Alternative Marketing)

بازاریابی در گذشته نسبتاً ساده و سرراست بود. پیام های بازرگانی، تابلوهای تبلیغاتی، و حتی تبلیغ در دایرکتوری های مشاغل، همگی روی این تمرکز کرده بودند تا به مصرف کننده بقبولانند که چقدر به یک محصول نیاز دارد. اما عصر دیجیتال مردم را باهوش تر کرده و بازاریابی نیز برای اینکه موفقیت آمیز باشد مجبور شد تا رویکرد خود را تغییر بدهد.

طراحی وب غالباً ارتباط تنگاتنگی با تولید مستمر محتوا دارد. رایج ترین نوع محتوا، مقالات خبری ساده یا محتوای وبلاگی بر بستر وردپرس است. آیتم های محتواییِ کاربرپسند در ترکیب با لوگو می توانند به ارائه محتوای ترویجی منسجم، تعامل برانگیز و آموزنده کمک کنند.

 

  1. رسانه های اجتماعی می توانند طراحی وب با کیفیت را تقویت کنند

5 تغییر در طراحی وب برای کسب و کارها

طراحی وب مناسب و واکنشگرا سکّویی را در اختیار کسب و کارها قرار می دهد که می توانند از آن به منظور ترویج و تجارت اینترنتی استفاده کنند. اما حتی با وجود استفاده از تکنیک های مناسب سئو و برندسازی قوی، جذب کاربران به سایت می تواند به شدت دشوار باشد. در این میان، رسانه های اجتماعی نقش موثر خود برای جذب ترافیک به سایت را اثبات کرده اند.

سایت های رسانه های اجتماعی، پیداکردن کسب و کارها را برای کاربر آسانتر می کنند. این شبکه ها راه موثر و و مناسبی برای جذب ترافیک به وبسایت کسب و کارها را در پیش پای آنها می گذارند. طراحی وب باکیفیت چیزی است که هیچ کسب و کاری نباید در آن کم و کاستی داشته باشد. در عین حال، رسانه های اجتماعی به صاحبان سایت ها این امکان را می دهند که پیشنهادهای ویژه و طرح های خود را بیشتر در معرض دید کاربران قرار دهند و با انتشار آخرین اخبار مرتبط با محصولات و کسب و کار خود در این پلتفرم ها، کاربران علاقمند را به سایت شان هدایت کنند.

 

  1. خدمات همه جانبه تبدیل به یک قاعده شده است

5 تغییر در طراحی وب برای کسب و کارها

طراحی وب به منظور تناسب و تطبیق با نیازهای شرکت های ارائه دهنده خدمات حرفه ای، تحول چشمگیری پیدا کرده است. روش استفاده از آیتم های گرافیکی و محتوا می تواند باعث افزایش ترافیک و نرخ تبدیل (conversion rate) شود. در عین حال، با توجه به اهمیت حضور کسب و کارها در اینترنت، ارائه خدمات همه جانبه سودمندی خود را اثبات کرده است.

هنگامی که نوبت به طراحی وب می رسد، کاربران به دنبال شرکتی می گردند که خدمات جامعی را ارائه می کند. هیچ کس تمایل ندارد که برای راه اندازی یک وبسایت باکیفیت و متناسب با نیازهای خود، با چندین شرکت کار کند. با گسترش محبوبیت و دامنه طراحی وب و بازاریابی اینترنتی، خدمات همه جانبه بیشتر و بیشتری ارائه خواهند شد تا پاسخگوی نیاز روزافزون متقاضیان باشند.

طراحی وب یک حوزه در حال رشد است. درک اهمیت استفاده از آیتم های گرافیکی، محتوا و بازاریابی درست در عصر دیجیتال می تواند به موفقیت هر کسب و کاری کمک کند.

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید.

به جمع 12387 کاربر ما بپیوندید.

ایمیل خود را وارد کنید
loading در حال ارسال اطلاعات...