شهاب خسروی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۱۲-۲۱

طراحی وب: چگونه تجربه کاربری را با سئو در هم بیامیزیم

امروزه وبسایت ها نسبت به گذشته پیچیدگی های خاص خود را پیدا کرده اند. طراحان وب نه تنها باید اطمینان پیدا کنند که وبسایت در صدر جستجوهای مرتبط با حوزه فعالیت آن قرار می گیرد، بلکه باید مطمئن شوند که تجربه لذت بخشی نیز برای بازدیدکنندگان سایت رقم خواهد خورد. سئو همان چیزی است که در ابتدا بازدیدکنندگان را راهی سایت شما می کند، و تجربه کاربری چیزی است که باعث می شود مجددا به سایت مراجعه کرده و ارتباط و تعامل خود با برند شما را حفظ کنند.

گاهی سئو و تجربه کاربری با هم سر ناسازگاری بر می دارند و گاهی هم برای شکل دادن به یک کل منسجم دست به دست هم می دهند. همه صاحبان وبسایت ها به منظور ایجاد یک وبسایت پربازده که ترافیک بالایی دارد، باید به تجربه کاربری و سئو توجه خاصی داشته باشند تا بتوانند به مشتری دست پیدا کرده و با او تعامل کنند. چندین روش برای محقق کردن این امر وجود دارد، و یک رویکرد چندمرحله ای، مانند آنچه که در ادامه ذکر می شود، بهترین روش برای تثبیت مشتریان و جذب طرفداران ماندگار است.

چگونه تجربه کاربری را با سئو در هم بیامیزیم

محتوای باکیفیت

اولین وجه مشترک موثر در سئو و تجربه کاربری، محتوای باکیفیت است. درگذشته می توانستید با استفاده مفرط و اسپم کردن کلمات کلیدی یا مقالات بی هدف، کاربران را به سایت خود بکشانید. اما امروزه وبسایت ها هیچ شانسی برای استفاده از محتواهای سرهم بندی شده ندارند. محتوای شما باید برای کاربران جالب به نظر برسد. معمولا بهترین کار این است که چند کلمه کلیدی را در طول محتوای مرتبط با آن توزیع کنید.

برای اینکه مشتریان جدید و قدیمی به امید مشاهده یک محیط کاربری با کیفیت و محتوای بکر و فوق العاده به سایت شما مراجعه کنند، باید هر یک از مقالات یا اطلاعاتی که در سایت خود ارائه می کنید با مشتریان و برندتان ارتباط تنگاتنگی داشته باشد.

 

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی نقش عمده ای در تقویت تجربه کاربری برندها بر عهده دارند. بازدیدکنندگان به امکان تعامل با برند شما در خارج از وبسایت اصلی عشق می ورزند. از جمله بهترین روشها در جهت جلب نظر مشتری با این هدف که باز هم به سایت شما مراجعه کند این است که محتوای خود را به اشتراک بگذارید، با جامعه کاربری برند خود تعامل داشته باشید و آنها را در جریان آخرین اخبار مرتبط با کسب و کار خود قرار دهید.

با این وجود، مدیریت همزمان بازاریابی رسانه های اجتماعی با سئو دشوار است. بازاریابی سئو و بازاریابی رسانه های اجتماعی کمی با هم اختلاف دارند، چرا که بازاریابی رسانه های اجتماعی به محتوای جالب و تعامل برانگیز وابسته است، اما سئو به کلمات کلیدی جستجو تکیه می کند. در عین حال، وجود و توجه به هر دوی آنها برای تعامل بازدیدکنندگان با برند ضروری است.

 

ویدیو و آیتم های سرگرم کننده

یکی دیگر از ابعاد تجربه کاربری که باعث مراجعه مجدد بازدیدکنندگان می شود، استفاده از ویدیوها و سایر آیتم های سرگرم کننده است. از جمله این آیتم ها می توان به مسابقات، ویدیوهای سودمند، عبارات و نقل قول های جالب یا ویژگیها و مطالب جدیدی که به کاربر برای مراجعه مجدد انگیزه می دهند اشاره کرد.

این گونه ی کاملا متفاوتی از بازاریابی است که از مبحث سئو جدا است و به علاوه، ابزار مهمی در جهت بهبود تجربه کاربری هر سایت یا برند به شمار می رود. خوشبختانه، محتوای تعامل برانگیز با حوزه بازاریابی رسانه های اجتماعی نیز در ارتباط است و به شما کمک می کند تا به شکل طبیعی، معروفیت برند خود را افزایش دهید.

 

فروم ها (انجمن های تعاملی اینترنتی) و ابزارهای تعاملی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای بهبود تجربه کاربری انجام بدهید، این است که از امکانات و ابزارهای تعاملی، مانند فروم یا سایر ابزارهای تعاملی، مانند امکان رأی دادن برای برخی آیتم های محتوایی، در سایت خود استفاده کنید. شما می توانید این موارد را در بازاریابی سئوی خود بگنجانید. به علاوه، این کار به پرکردن خلأ بین بازاریابی سنتی سئو و یک تجربه کاربری بهبودیافته کمک می کند.

 

بازاریابی سئوی بک اِند (تنظیمات مدیریتی وبسایت)

بازاریابی سئوی مدرن بسیار پیچیده و غامض است. گنجاندن کلمات کلیدی در بخش های استراتژیک، مانند عناوین پست ها، محتوای سایت، آدرس صفحات و حتی لینک هایی که مقصد آنها وبسایت های دیگر هستند ضروری است. این گونه ی وابسته به تنظیمات مدیریتی وبسایت، برای دسترسی به دامنه گسترده تری از کاربران اینترنت بسیار موثر است.

 

همه این فعالیت های بازاریابی پرچالش هستند و نیاز به کار تمام وقتی دارند که غالباً توجه بیش از یک نفر را می طلبد. اگر برای برندسازی و بازاریابی اینترنتی خود نیاز به کمک دارید، یا مطمئن نیستید که چگونه می توانید سئو و تجربه کاربری را در هم بیامیزید، می توانید از کمک سایر شرکت هایی که می توانند این بخش از کسب و کار شما را بر عهده بگیرند استفاده کنید.

به علاوه، بازاریابی اختصاصی برای نواحی خاص نیز برای جذب مشتریان محلی به شدت کارآمد و پربازده است. لذا از توجه به سئوی محلی نیز غافل نشوید و از کمک شرکت های فعال در این حوزه و تکنیک های سئوی محلی استفاده کنید.

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید.

به جمع 12387 کاربر ما بپیوندید.

ایمیل خود را وارد کنید
loading در حال ارسال اطلاعات...