این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

با استفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

در عصر حاضر، به لطف وبسایت هایی که روی نیازها و ملزومات مشتری تمرکز کرده اند، می توانید بدون اینکه پای خود را از خانه بیرون بگذارید، هر آنچه که می خواهید را به بهترین وجه ممکن پیدا و خریداری کنید.

امتیازدهی :
امتیاز مطلب 0
1397/01/25
0
6
با استفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

با استفاده از این نکات، ناوبری وبسایت خود را به کمال برسانید

اینترنت، زندگی را آسان کرده است. امروزه عملا هر چیزی که بخواهید را می توانید در اینترنت پیدا کنید؛ می توانید فیلم تماشا کنید، قبض ها و صورتحساب های خود را پرداخت کنید، محصولات و خدمات مورد نیازتان را خریداری کنید، هر اطلاعاتی که می خواهید را پیدا کنید و قس علیهذا!

در عصر حاضر، به لطف وبسایت هایی که روی نیازها و ملزومات مشتری تمرکز کرده اند، می توانید بدون اینکه پای خود را از خانه بیرون بگذارید، هر آنچه که می خواهید را به بهترین وجه ممکن پیدا و خریداری کنید.

 

مزایای وبسایت ها در دنیای مدرن

وبسایت ها نقش مهمی در تسهیل زندگی ما دارند. وبسایت های خوب روی نیازهای مشتریان تمرکز می کنند و به آنها کمک می کنند تا چیزی که می خواهند را در کوتاهترین زمان ممکن پیدا کنند. این وبسایت ها اطلاعات را در جای مناسبی قرار می دهند و جابجایی و ناوبری (navigation) سایت را به آسان ترین شکل ممکن طراحی می کنند. ناوبری در موفقیت وبسایت نقش اساسی ایفا می کند و یکی از عناصر اصلی وبسایت های کارآمد و پربازده است.

 

بهبود وبسایت با کمک ناوبری

کاربران، وبسایتهایی که استفاده از آنها آسان است و محیط ساده ای دارند را می پسندند. اینگونه وبسایت ها کاربران را راضی و اقناع می کنند، در نتیجه کاربر نیز استفاده از آنها را به خانواده و دوستان خود توصیه خواهد کرد. هنگامی که نوبت به طراحی ناوبری سایت می رسد، باید اطمینان پیدا کنید که از طراحان وب حرفه ای کمک می گیرید.

 

نکات تخصصی برای ناوبری موثر

 

 

  1. ناوبری واضح

هنگامی که کاربر به یک سایت مراجعه می کند، نمی داند با چه چیزی روبرو خواهد شد. مخصوصا به هنگامی که کاربر برای اولین بار از سایت شما بازدید می کند، بیشتر با ابهام مواجه خواهد شد. اما شما باید احتمال هرگونه ابهام و سردرگمی را حذف کنید تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی فضا و روش کار سایت تان را درک کنند. آیتم های ناوبری باید واضح باشند. به علاوه، نباید ناوبری سایت را به فرمت محتوا وابسته کنید.

 

  1. حفظ انسجام و یکپارچگی

آیتم هایی از منو که به صفحات سایت لینک ندارند را حذف کنید. آیتم هایی که لینک هستند را از آیتم های غیر لینک متمایز کنید. اگر از اَبَر مِنو (مِگا مِنو) استفاده می کنید، اطمینان پیدا کنید که از سبک فونتی استفاده می کنید که متفاوت است. نیاز به انسجام و نظم درباره فضاهای خالی و رنگ نیز مصداق دارد. ناوبری باید در کل وبسایت همسان و یکپارچه باشد.

 

  1. آیتم های مختصر و مفید

از زیاده روی در افزودن آیتم های مختلف به منو خودداری کنید. استفاده از آیتم های کمتر برای بازدیدکننده بهتر است و استرس ذهنی او را کمتر می کند. منو را به بخش های منطقی تقسیم کنید تا پیداکردن موارد مرتبط آسانتر شود. گروه بندی آیتم های اصلی به کاربران کمک فراوانی خواهد کرد.

 

  1. استفاده از طراحی تخت یا فلت

داشتن برنامه ریزی جامع در موفقیت طراحی سایت بسیار موثر است. استفاده از ساختار فلت به بازدیدکنندگان سایت این امکان را می دهد که با یک یا دو کلیک، صفحه مورد نظر خود را باز کنند. این کار سطوح ناوبری را کمتر و ساده تر می کند. طراحان با کمک رنگ های مناسب، فضاهای سفید، فونت و فاصله می توانند در ناوبری سایت بهبود ایجاد کنند.

 

حرف آخر

اگر مدیر سایت یا صاحب کسب و کار هستید، باید به نیازها و الزامات ناوبری وبسایت خود کاملا توجه کنید. برنامه ریزی برای این بخش یکی از قسمت های اساسی برنامه ریزی برای وبسایت است.اگر به دنبال افزایش ترافیک هدفمند سایت خود هستید، نباید نسبت به ناوبری سایت تان بی تفاوت باشید.

نظرات

captcha Refresh