این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

سئوی محلی: چگونه گوگل می تواند مشتریان حضوری شما را افزایش دهد؟

ما روی موضوع  طراحی سایت تعصب داریم و وقتی می گوییم که صاحب کسب و کاری باید یک وبسایت برای کسب و کار خود راه اندازی کند با کسی شوخی نداریم! حتی اگر فروش شما کلا حضوری انجام می شود، باز هم می توانید از گوگل برای دسترسی به مشتریان جدید استفاده کنید.

امتیازدهی :
امتیاز مطلب 0
1397/01/25
0
6
سئوی محلی: چگونه گوگل می تواند مشتریان حضوری شما را افزایش دهد؟

سئوی محلی: چگونه گوگل می تواند مشتریان حضوری شما را افزایش دهد؟

ما روی موضوع وبسایت و طراحی سایت تعصب داریم و وقتی می گوییم که هر صاحب کسب و کاری باید یک وبسایت برای کسب و کار خود راه اندازی کند با کسی شوخی نداریم! حتی اگر فروش شما کلا حضوری انجام می شود، باز هم می توانید از گوگل برای دسترسی به مشتریان جدید استفاده کنید.آخرین باری که برای پیداکردن یک فروشنده یا ارائه دهنده خدمات مورد نیاز خود در اطراف محل سکونت تان جستجو کرده اید را به خاطر دارید؟

امروزه کلمه گوگل با جستجو مترادف شده است. مشتریان بالقوه شما در هنگامی که به دنبال کسب و کاری در اطراف خود هستند – جایی برای غذا خوردن، اقامت شبانه یا اصلاح سر و صورت – ابتدا سری به این موتور جستجو می زنند.

هدف شما چه باید باشد؟ اینکه اطمینان پیدا کنید که کسب و کار شما در فهرست نتایج جستجوی آنها اول از همه به نمایش در می آید. برای اینکه چنین چیزی اتفاق بیفتد، شما به بهینه سازی برای جستجوهای محلی یا آنطور که متخصصان این حوزه از آن یاد می کنند، به «سئوی محلی» (Local SEO) احتیاج دارید.

سئوی محلی چیست؟

سئوی محلی به اعمال خاصی اطلاق می شود که با انجام آنها اطمینان پیدا می کنید که هرگاه شخصی از طریق یک موتور جستجو به دنبال کسب و کاری در اطراف شما است، وبسایت شما در نتایج آن موتور جستجو به نمایش در می آید.

سئوی محلی به موتورهای جستجو، مانند گوگل و بینگ کمک می کند تا ارتباط فعالیت شما با موقعیت جغرافیایی تان را درک کنند و تصمیم بگیرند که وبسایت شما را در کدام نقطه از صفحه نتایج خود نشان بدهند.

 

چرا سئوی محلی اهمیت دارد؟

سئوی محلی برای هر فردی که صاحب یک کسب و کار کاملا فیزیکی، دفتر کار، استودیو و مواردی از این قبیل است اهمیت دارد. همانطور که گفته شد، این یکی از بهترین روشها برای جذب مشتریان جدید از نواحی اطراف موقعیت فیزیکی فعالیت تان برای برند شما است. در واقع، بازاریابی برای مشتریان محلی یک ضرورت است.

موتورهای جستجو به طرز روزافزونی نتایج خود را متناسب تر با موقعیت کاربر ارائه می کنند. آنها به کلمات کلیدی که متضمن نیت محلی کاربر هستند، مانند «رستورانهای نزدیک» یا «رستوران در تهران» توجه می کنند و به تناسب و با در نظر گرفتن اولویت برای محتوایی که هدف آن موقعیت جغرافیایی مورد نظر کاربر است نتایج را به نمایش در می آورند.

 

باید روی نقشه (گوگل) حضور داشته باشید!

یکی از بهترین روشها جهت کمک به مشتریان محلی برای پیداکردن کسب و کار شما این است که وبسایت خود را برای نقشه های گوگل و چیزی که با عنوان «Local Pack» یا بسته محلی شناخته می شود بهینه کنید. بسته محلی، کسب و کارهایی که حائز بهترین رتبه ها هستند را از نقشه های گوگل دریافت کرده و آنها را در صدر نتایج جستجوی گوگل نشان می دهد.

این سرمایه ارزشمندی است که باید آن را تصاحب کنید! به منظور کسب شانس حضور در میان این سه کسب و کار خوش اقبال، اطمینان پیدا کنید که مشخصات خود را به همراه جزئیات در Google My Business (GMB) ثبت می کنید. پس از آن، از آنجایی که گوگل ترجیح می دهد که خدماتی که بهترین رتبه ها را دریافت کرده اند را در بسته محلی نمایش دهد، از مشتریان خود بخواهید تا نظرشان درباره شما را در GMB ثبت کنند. جالب اینجا است که تنها 10 درصد از کسب و کارها موقعیت خود را در GMB ثبت کرده اند و این به معنی رقابت کمتر برای شما است.

Google My Business فقط یک نمونه از دایرکتوری های موتورهای جستجو است. بینگ هم دایرکتوری کسب و کارهای خودش را دارد که ثبت کسب و کارتان در آنجا نیز خالی از فایده نخواهد بود.

 

دایرکتوری های محلی: چه هستند و چرا سئوی محلی شما را تقویت می کنند؟

به علاوه، بهتر است وبسایت خود را به هر تعداد دایرکتوری که می توانید و با حوزه فعالیت شما ارتباط دارند اضافه کنید. دایرکتوری های محلی، وبسایت ها و جوامع مجازی فهرست سازی هستند که مخصوصا برای ایجاد فهرستی از کسب و کارهای کوچک راه اندازی شده اند. از معروف ترین نمونه های غیرایرانی اینگونه دایرکتوری ها می توان به Yelp، Foursquare و TripAdvisor اشاره کرد، اما غیر از این موارد سایت های متعدد دیگری نیز وجود دارند.

افرادی که به دنبال مکانی برای غذاخوردن، خرید و خواب هستند، اغلب برای اینکه نظر دیگران را مشاهده کنند به این سایت ها مراجعه می کنند. اما شاید از این هم مهمتر این واقعیت باشد که جستجوی گوگل نیز به این سایت ها توجه ویژه ای دارد. هنگامی که در فهرست دایرکتوری های محلی مطرح قرار می گیرید، احتمالا کسب و کار شما هم شاهد بهبود قابل توجه رتبه خود در نتایج جستجو خواهد بود.

 

انسجام و یکپارچگی اطلاعات تماس خود را حفظ کنید

لازم است که در هر جایی که درباره کسب و کار خود چیزی می نویسید (وبسایت، پروفایل های رسانه های اجتماعی و دایرکتوری ها)، دقیقا از یک نام مشخص، آدرس و شماره تلفن (مجموعا به نام NAP هم شناخته می شود) استفاده کنید. اگر NAP شما در بعضی از جاها کمی متفاوت به نظر برسد، این احتمال وجود دارد که موتورهای جستجو تصادفاً تصور کنند که در دو (یا چند) موقعیت جغرافیایی فعالیت می کنید.

به منظور بهینه سازی سئوی محلی خود، دقت کنید که همیشه باید NAP خود را به یک شکل بنویسید. علاوه بر این، باید اطلاعات تماس خود را به شکل واضح و برجسته در سایت خود درج کنید. این کار را می توانید در صفحه تماس سایت انجام بدهید یا بهتر از آن، در هدر و فوتر سایت خود قرار بدهید. همانطور که احتمالا تابحال متوجه شده اید، باید NAP خود را جدی بگیرید. (البته منظور ما معنی انگلیسی این کلمه نیست!)

 

سایت موبایلی فوق العاده ای داشته باشید

امروزه تعداد جستجوهایی که از طریق دستگاه های همراه انجام می شود از جستجوهای رایانه های دسکتاپ بیشتر شده و گوگل هم از این واقعیت آگاه است؛ به همین دلیل است که به سمت و سوی اولویت قائل شدن برای موبایل حرکت می کند؛ این یعنی به زودی ایندکس و رتبه بندی سایت ها را به جای نسخه دسکتاپ بر اساس نسخه موبایل آنها انجام خواهند داد. در اینجا هم پیداکردن نام، آدرس و شماره تلفن شما باید آسان باشد. به هر حال، هدف شما این است که مشتری با شما تماس بگیرد و به فروشگاه شما مراجعه کند.

نظرات

captcha Refresh