شهاب خسروی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۱۰-۰۴

۵ نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدود

شما با دقت و حدّت به ایده فوق العاده خود برای راه اندازی کسب و کار خودتان فکر کرده اید و اکنون وقت آن رسیده است که دست به کار شوید طراحی سایت خود را آغاز کنید و رویای خود را به واقعیت مبدل کنید. البته فقط یک مشکل کوچک وجود دارد؛ این روزها از لحاظ بودجه به شدت با محدودیت مواجه هستید.

اما نگران نباشید! لازم نیست رویاهای خود را به اندازه کیف پول تان کوچک کنید، چرا که ما در اینجا به پنج نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدود حتی برای طراحی سایت اشاره خواهیم کرد. از راه اندازی وبسایت برای کسب و کار گرفته، تا تهیه و بسط یک برنامه بازاریابی موثر؛ ما در اینجا همه مواردی که با کمک آنها می توانید بدون فروش هست و نیست خود به موفقیت برسید را ذکر می کنیم.

5 نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدود

5 نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدود یک وبسایت جذاب طراحی کنید

اول از همه، اگر می خواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و این را به مردم هم اطلاع بدهید، باید یک وبسایت [جذاب] داشته باشید. خوشبختانه، امروزه با وجود ابزارهای کاملا رایگان و سهل الاستفاده ای که آنها را کاملا می توانید به میل خود شخصی سازی کنید، بدون نگرانی درباره مسائل مالی می توانید دست به کار شوید. چه یک فروشگاه عتیقه جات داشته باشید، یک رستوران یا یک مسافرخانه کوچک، در هر صورت می توانید یک قالب جالب و جذاب را انتخاب یا طراحی و کار خود را شروع کنید.

 

5 نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدود فرآیند صدور صورتحساب های خود را ساده تر کنید

صدور صورتحساب و دریافت پرداختی ها از مشتریان می تواند کار وقت گیر و طاقت فرسایی باشد، با این وجود تنها راه برای دریافت مبالغ بالا است. با استفاده از افزونه های فروشگاهی که صدور صورتحساب را بر عهده می گیرند، یا استفاده از افزونه های مجزا برای این امر، می توانید دریافت پول از طریق اینترنت را آغاز کنید! از این طریق تنها با چند کلیک می توانید صورتحساب های حرفه ای ایجاد و ارسال کرده و امور مالی خود را با نظم و ترتیب هر چه تمام تر در یک مکان متمرکز کنید.

این کار وقت شما را آزاد می کند تا روی چیزی تمرکز کنید که از هر چیزی اهمیت بیشتری دارد: کسب و کارتان. به علاوه باید صورتحساب خود را سفارشی کنید و هر یادداشت و ضابطه قانونی که لازم است را در آن بگنجانید. پس از آن می توانید به آسانی روی همه صورتحساب ها و پرداخت هایی که احتمالا از سررسیدشان گذشته نظارت داشته باشید.

 

5 نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدود با مشتریان خود ارتباط داشته باشید

این وضعیت فعلی شما است: شما در حال حاضر یک نمایش تک نفره را به روی صحنه برده اید و با سرعت نور ایده پردازی می کنید. تا وقتی که شرایط به این منوال است، باید هر فرآیندی که ممکن است را به دست اتوماسیون بسپارید تا برای تمرکز روی مسائل بزرگتر به اندازه کافی وقت داشته باشید.

یکی از روش ها برای ارتباط کاملا رایگان با مخاطبان ایمیل است؛ مثلا می توانید برای تشکر از بازدیدکنندگانی که به سایت شما سر زده اند یا از آن خرید داشته اند برای آنها ایمیل ارسال کنید. ابزارهای مختلف و متنوع بازاریابی ایمیلی به شما اجازه می دهند که پس از اتمام هر عملی که کاربر انجام می دهد، به طور خودکار برای او یک ایمیل مناسب و متناسب ارسال کنید. از این طرق، نه تنها مشتریان احساس قرابت بیشتری با شما خواهند داشت، بلکه انبوهی از مشتریان وفادار پیدا خواهید کرد که برای حرکت و پیشرفت، مایه دلگرمی شما خواهند بود.

 

 5 نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدوددر منزل یا یک محیط کاری اشتراکی کار کنید

همه می دانیم که داشتن یک دفتر کار پر هزینه است. در مراحل اولیه راه اندازی کسب و کار، به منظور صرفه جویی بهتر است در خانه کار کنید. یک دفتر کوچک در منزل درست کنید و از همانجا پیشرفت خود را آغاز کنید. اگر می خواهید یک مرحله جلوتر بروید، به دنبال یک فضای اشتراکی در اطراف خود باشید. این کار به شما اجازه می دهد تا ارتباط و شبکه سازی با سایر کسب و کارهای کوچک را آغاز کنید و به تبادل نکات و ترفندهایی که در طول فرآیند کاری خود می آموزید بپردازید.

 

 5 نکته برای راه اندازی کسب و کار با بودجه محدوداستراتژی بازاریابی داشته باشید و آن را بسط و توسعه بدهید

احتمالا در ابتدای کار، منابع لازم برای ایجاد استراتژی های مبسوط و همه جانبه بازاریابی را در اختیار نخواهید داشت. با این حال و در هر صورت، برای کسب موفقیت باید کسب و کارتان را به مردم بشناسانید. بهتر است به عنوان یک کسب و کار نوپا، روی فروش ویژه به مناسبت افتتاح کسب و کار خود و ارائه امتیازاتی برای مشتریان جدید برنامه ریزی و سرمایه گذاری کنید.

وقت بگذارید و یک برنامه زمان بندی برای نتیجه گیری از فعالیت های بازاریابی خود تنظیم کنید. با کمک گرفتن از دوستان و خانواده، روزنامه و خبرنامه های محلی می توانید کار را در مقیاس کوچکتری شروع کنید.

از طریق حضور در دنیای اینترنت و با استفاده از رسانه های اجتماعی جلب توجه کنید. یک صفحه در فیسبوک و یک حساب توییتری برای کسب و کار خود ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند.

 

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید.

به جمع 12387 کاربر ما بپیوندید.

ایمیل خود را وارد کنید
loading در حال ارسال اطلاعات...