این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

چرا مشخصه های تصویر (Image Attributes) برای سئو و طراحی وب اهمیت دارد؟

امروزه در حوزه بازاریابی موتورهای جستجو، هدف هر شرکت سئو از بهینه سازی سایت، دو جنبه پیدا کرده است؛ اول بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو، و دوم بهبود تجربه کاربری و تبدیل علاقه کاربر به کسب و کار شما.

امتیازدهی :
امتیاز مطلب 0
1397/01/25
0
30
چرا مشخصه های تصویر (Image Attributes) برای سئو و طراحی وب اهمیت دارد؟

مشخصه های تصویر

انبوهی از منابع مختلف در فضای اینترنت وجود دارند که به بیان روشهای بهینه سازی موفقیت آمیز برای موتورهای جستجو می پردازند، اما یک فرآیند حیاتی که غالباً از قلم انداخته می شود، افزودن Image Attributes یا مشخصه های تصویر به صفحه است. هر شرکت یا فردی که با مبحث سئو سر و کار دارد باید به هنگام انجام بهینه سازی های مرتبط با سئو، به این امر مهم توجه و عنایت کافی را داشته باشد.

روش کار مشخصه های Alt (که اغلب به اشتباه تگ های Alt خوانده می شوند) به این صورت است: شما می توانید به هر تصویر یا آیتم گرافیکی که در صفحات خود قرار می دهید از طریق HTML یک متن توصیفی اضافه کنید که ارتباط و موضوع تصویر مورد نظر را برای روبات های موتورهای جستجویی که سایت شما را بررسی می کنند مشخص می کند.

البته امکان نوشتن مشخصهalt در هر سیستم مدیریت محتوای سایت متفاوت میباشد(مثلا در ورد پرس مشخصهalt در قسمت متن جایگزین نوشته میشود )

از آنجایی که الگوریتم های موتورهای جستجو نمی توانند فایل های تصویری را درک کنند، متنی که اضافه می کنید به عنوان توضیح تصویر عمل می کند و در نتیجه به بهبود سئوی شما کمک خواهد کرد. از زاویه کاربری نیز، آن دسته از کاربرانی که از مرورگرهایی استفاده می کنند که از فایل ها تصویری یا آیتم های گرافیکی پشتیبانی نمی کنند (مانند لینوکس) و همچنین کاربرانی که به عنوان مثال مشکل بینایی دارند و از صفحه خوان ها استفاده می کنند هم چیز زیادی را از دست نخواهند داد.

توسعه دسترسی پذیری

افزودن مشخصه های تصویر، accessibility یا دسترسی پذیری سایت شما را توسعه داده و ضرورت ها و نیازهای همه کاربران را مد نظر قرار می دهد. به علاوه، غالباً هنگامی که کاربر نشانگر ماوس را روی آیتم گرافیکی مورد نظر قرار می دهد، مشخصه های تصویر مورد نظر ظاهر می شوند. در چنین شرایطی، نمایش یک توضیح مناسب و فکر شده می تواند به افزایش تاثیر کلی سایت شما کمک کند.

متخصصان یا شرکت های فعال در امر سئو می توانند با گنجاندن کلمات و عبارات کلیدی مرتبط در مشخصه های alt از این بخش بهره برداری بیشتری هم داشته باشند. با این وجود، توجه داشته باشید که هرچه مشخصه های alt شما کوتاهتر باشد، بهتر است. بنابراین، به راحتی قسمت مشخصه ها را با انبوهی از عبارات جستجوی متناقض انباشته نکنید.

اگرچه اخیراً به دلیل اسپم کردن این بخش و سوء استفاده از آن، کمتر به افزودن مشخصه های alt اهمیت داده می شود، اما این روش هنوز هم یک تکنیک معتبر است و به خصوص هنگامی که تصویر مورد نظر لینک داشته باشد، اهمیت آن دو چندان می شود. به علاوه، باید استفاده گسترده از بخش جستجوی تصاویرگوگل را هم مد نظر قرار بدهید.

استاندارد سازی برای موتورهای جستجو

روبات های گوگل با توجه به موضوع تصاویر، آنها را به تناسب در نتایج جستجوهای مرتبط قرار می دهند؛ بنابراین اگر تصاویر شما فاقد مشخصه های altباشند، بعید است که از این طریق ایندکس بشوند و در نتیجه، پتانسیل دریافت ترافیک از این منبع را از دست خواهید داد.

علاوه بر این، در هنگام بهینه سازی برای بخش جستجوی تصاویر گوگل (شاید برای برخی عادی به نظر برسد، اما این پلتفورمی است که غالباً نسبت به آن غفلت می شود)، اطمینان پیدا کنید که تصاویری که در سایت خود بارگذاری می کنید فرمت استاندارد داشته باشند، همچنین به یاد داشته باشید که در بخش مخصوص توضیحات تصویر در سیستم مدیریت محتوای خود نیز اطلاعات کافی و مناسبی را درج کنید. شرکت ها و متخصصان سئو می توانند در این زمینه به شما کمک کنند.

خلاصه مطلب

مبحث مشخصه های alt یک نمونه از تکنیک های سئو است که اغلب نادیده گرفته می شود، اما در کل برای موفقیت وبسایت شما نقش مهمی بر عهده دارد. مَت کاتس که یک شخصیت برجسته در حوزه سئو و یکی از مهندسان گوگل است و غالباً نکات ارزشمند و سودمندی را در رابطه با بهینه سازی موثر برای موتورهای جستجو ارائه می کند، ویدیوها و مقالات متعددی را منتشر کرده که بر اهمیت مشخصه های alt و نقش آنها در تقویت کارکرد وبسایت ها تاکید می کنند.

نتیجه گیری

اگر شرکت یا متخصص سئویی که با وی همکاری می کنید، مشخصه های تصاویر را جدی نمی گیرد، در اینصورت باید مهارت آنها به عنوان بهینه ساز سئو را زیر سوال برد، زیرا سرانجام هر تغییر کوچکی به پیروزی های بزرگی در صفحات نتایج جستجو منجر خواهد شد.

 

نظرات

captcha Refresh