این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

باید و نبایدهای یک طراحی تجربه کاربری موفق

طراحی تجربه کاربری (UX) در تجربه ما از کار در محیط اینترنت نقش مهمی را بر عهده دارد. موارد زیر چند باید و نباید برای طراحی موفقیت آمیز تجربه کاربری هستند که به توضیحاتی درباره آنها خواهیم پرداخت.

امتیازدهی :
امتیاز مطلب 0
1397/01/25
0
10
باید و نبایدهای یک طراحی تجربه کاربری موفق

باید و نبایدهای یک طراحی تجربه کاربری موفق

طراحی تجربه کاربری (UX) در تجربه ما از کار در محیط اینترنت نقش مهمی را بر عهده دارد. موارد زیر چند باید و نباید برای طراحی موفقیت آمیز تجربه کاربری هستند:

 

برای خودتان طراحی نکنید

این مورد از دشوارترین کارها در دنیای طراحی تجربه کاربری است. معمولا طراحان برای مدت های مدیدی در حوزه هنر و خلاقیت دستی بر آتش داشته اند و پس از مدتی برای خود دیدگاه های خاصی را نسبت به طراحی شکل می دهند و بر اساس اطلاعات و تجربه ای که کسب کرده اند، گزینشی عمل می کنند.

یک طراح ماهر، به جای تمرکز بر خواسته های خود در طراحی، برای نیازهای مشتری اولویت قائل می شود. در چنین شرایطی، طراحان باید به خاطر داشته باشند که چیزی که اهمیت دارد برآوردن نیازهای مشتری است، نه خواسته های طراح.

 

تجربه کاربری (UX) را با رابط کاربری (UI) اشتباه نگیرید

این روزها عدم درک تفاوت بین تجربه کاربری و محیط کاربری در حوزه طراحی بسیار رواج پیدا کرده است. چیزی که مساله را پیچیده تر می کند، تشابه بین مخفف این عبارات (UX و UI) است. در عین حال، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که تجربه کاربری و محیط کاربری با هم ارتباط داشته و در کنار هم تاثیرگذار هستند.

تفاوت اصلی بین تجربه کاربری و رابط کاربری

طراحی رابط کاربری با حرکت کاربر در قسمت های مختلف در یک اَپ ارتباط دارد و طراحی تجربه کاربری به تجربه کلی کاربر از استفاده از اَپ می پردازد.

 

فرآیند ثبت نام را پیچیده نکنید

کاربران نباید فرآیند دشوار و پیچیده ای را برای ثبت نام طی کنند. این روند باید ساده و آسان باشد، در غیر اینصورت کل تجربه کاربری را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. باید اطمینان پیدا کنید که در طول فرآیند ثبت نام، کاربر مجبور نمی شود که انبوهی از اطلاعات و جزئیات را وارد کند. به منظور تسهیل و تسریع این فرآیند و در عین حال، دریافت اطلاعات مورد نیاز، می توانید از ثبت نام از طریق سایت های رسانه های اجتماعی مثل گوگل پلاس یا فیسبوک استفاده کنید.

 

کاربر را درک کنید

کاربردپذیری (Usability) اپ یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی تجربه کاربری است. به عنوان یک طراح باید اطمینان پیدا کنید که کاربر هدف خود را می شناسید. باید تحقیقات گسترده ای را درباره اپ های رقیب انجام بدهید. باید سایت هایی که توجه کاربر را به خود جلب می کنند را پیدا کرده، آنها را الگو قرار دهید و روی بهبود کاربرد و تجربه کاربری بخش های مختلف کار کنید.

 

سادگی را حفظ کنید

در حال حاضر، سادگی در طراحی مرسوم و محبوب است. دلیل محبوبیت سادگی و مینیمالیسم این واقعیت است که این نوع از طراحی، پیچیدگی هایی که مانع تمرکز توجه و تعامل کاربر با محتوا می شوند را حذف می کند. به علاوه، سادگی فرآیندهای مختلف سایت باعث جلب رضایت کاربران می شود.

 

روی ناوبری (Navigation) تمرکز کنید

هنگامی که یک طراح، ناوبری اپ را طراحی می کند، همیشه باید اولویت دهی به موبایل را در خاطر داشته باشد. در اطراف نواحی قابل کلیک باید فاصله (padding) مناسب منظور شود و نباید بخش های مختلف هم پوشانی داشته باشند. رعایت این نکات باعث می شود که کاربران از ماحصل طراحی طراح لذت ببرند.

نظرات

captcha Refresh