این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد طراحی سایت - بازاریابی اینترنتی - آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

فروشگاه اینترنتی چیست؟ 5 مزیت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

وب سایتی که محصولات و یا خدماتی را به‌صورت آنلاین در دسترس کاربران قرار می‌دهد، یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. در چنین فروشگاهی هزینه‌ها و مبالغ معمولاً به‌صورت اینترنتی پرداخت می‌شود؛ اما از سایر روش‌های پرداخت مانند پرداخت درب منزل نیز استفاده می‌گردد.

1400/09/03
0
2,212
فروشگاه اینترنتی چیست؟ 5 مزیت راه اندازی فروشگاه اینترنتی

صفر تا صد داشتن فروشگاه اینترنتی


داشتن یک فروشگاه اینترنتی می‌تواند یک کسب و کار عالی را در دنیای امروز برای شما رقم بزند؛ اما افراد زیادی هستند که هر روز در ذهن خود برنامه‌های مختلفی را برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی مرور می‌کنند و همچنان هیچ چیزی برای آنها از فکر و اندیشه به عمل نمی‌انجامد. گسترش یک کسب و کار اینترنتی نیاز به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری دارد؛ اما این هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی نباید جای عمل را بگیرد. افراد برای رسیدن به درآمدهای زیاد وارد عرصه افتتاح فروشگاه اینترنتی می‌شوند اما بعد از گذشت مدتی شاهد هستیم که این انگیزه‌ها از بین رفته و حتی شروع به کارهای اولیه آن نیز نمی‌کنند.
 


در این مقاله سعی کرده‌ایم تا به‌صورت خلاصه اما کاربردی تمام نیازهای اولیه لازم برای افتتاح یک فروشگاه اینترنتی را با شما در میان بگذاریم. با دقت به این موارد می‌توانید خیلی زود برنامه‌ریزی‌های خود را عملیاتی کنید و دست از تعلل و به تأخیر انداختن آن بردارید. همچنین خدماتی را به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آن می‌توانید بهتر و راحت‌تر این مسیر را سپری کنید. برای یک موفقیت کمی باید صبور باشید.

 

فروشگاه اینترنتی چیست؟

وب سایتی که محصولات و یا خدماتی را به‌صورت آنلاین در دسترس کاربران قرار می‌دهد، یک فروشگاه اینترنتی محسوب می‌شود. در چنین فروشگاهی هزینه‌ها و مبالغ معمولاً به‌صورت اینترنتی پرداخت می‌شود؛ اما از سایر روش‌های پرداخت مانند پرداخت درب منزل نیز استفاده می‌گردد.

 

چرا باید فروشگاه اینترنتی داشته باشیم؟

اگر مزایای تبدیل شرایط سنتی به فروشگاه اینترنتی را بدانید، این موضوع را نیز درک خواهید کرد که چه نیازی به داشتن فروشگاه اینترنتی خواهید داشت. این مزیت‌ها به شرح زیر هستند:

  • امکان فروش محصولات به افراد بیشتر و حتی کاربران سایر شهرها
  • کاهش هزینه‌ها
  • امکان فروش محصولات بیشتر با تنوع بالاتر
  • تبلیغات کم‌هزینه‌تر و مؤثرتر
  • امکان عرضه محصولات با قیمت بهینه‌تر اما با سود بیشتر

در ادامه برخی از نکات مهم برای داشتن یک فروشگاه اینترنتی عالی را با شما مرور خواهیم نمود.

یک ایده عالی داشته باشید
برای شروع باید یک ایده عالی داشته باشید. ایده داشتن برای یک فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است اما باید بدانید که ایده پردازی همه چیز نیست. بسیاری از ایده‌های ناب به دلیل نوع عملیاتی سازی آنها سوخت می‌شوند و خیلی از ایده‌ها که تکراری هم بودند، به موفقیت‌های قابل توجهی رسیده‌اند. استفاده از ایده‌های خیلی جدید که تاکنون اصلاً آزمایش نشده‌اند، می‌تواند چالش‌های خاص خود را داشته باشد. ایده‌هایی که قبلاً تکرار و آزمایش شده‌اند و البته هنوز پتانسیل کار با آنها وجود دارد، گزینه بهتری برای افتتاح فروشگاه اینترنتی خواهند بود.


از سایت اینترنتی و اینستاگرام آغاز کنید

ابزارها و تجهیزات بسیار مختلفی برای شروع در اختیار شما است. نیازی نیست که در همان قدم اول با انبوهی از نرم‌افزارها و پلتفرم‌ها وقت خود را صرف کنید. به خاطر داشته باشید که سنگ بزرگ علامت نزدن است. بهتر است برای شروع از دو پلتفرم محبوب و رایج یعنی اینستاگرام و سایت اینترنتی آغاز کرده و با گسترش این دو، در آینده برای افتتاح فروشگاه اینترنتی در سایر پلتفرم‌ها برنامه‌ریزی نمایید. البته برنامه‌ریزی و رسیدن به موفقیت در همین دو پلتفرم می‌تواند درآمد قابل توجهی برای شما فراهم کند و حتی شما را از سایر ابزارهای مورد استفاده نیز بی‌نیاز سازد.

 

تبلیغات با هزینه‌های کم


نیازی نیست که از همان ابتدا دست به هزینه‌های بسیار زیاد برای تبلیغات بزنید. یک شروع آهسته و پیوسته همیشه می‌تواند نتیجه بهتری برای کسب و کارهای اینترنتی به دنبال داشته باشد. آهسته و پیوسته رفتن باعث می‌شود تا نقاط ضعف شما کم‌کم خود را نشان دهد و با برطرف کردن آنها با قدرت زیاد وارد فضای رقابتی شوید. برای موفقیت در فروش اینترنتی نیز این امر اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. حتی برای فروشگاه‌های اینترنتی قدیمی و باسابقه، هزینه تبلیغات باید بهینه‌ و به‌صورت هدفمند صرف شود؛ وگرنه تبدیل به تیرهایی در تاریکی خواهند شد که عایدی متناسب با هزینه خود نخواهند داشت.
 

محتوای عالی و عکس‌های منحصر به فرد

یکی از ویژگی‌های بارز برای موفقیت در داشتن یک فروشگاه اینترنتی، استفاده از محتوای منحصر به فرد است. یونیک بودن نیاز به عرضه محصولات یونیک و اختصاصی ندارد. بلکه استفاده از این آیتم‌ها قدرت بالایی برای شما به وجود می‌آورد و به ‌زودی شما را تبدیل به یک برند محبوب و قابل‌ اعتماد خواهد کرد. قابل‌اعتماد بودن یکی از مهمترین فاکتورها برای موفقیت در اینترنت است. برندهای بسیار مطرح هرساله هزینه‌های زیادی را برای جلب اعتماد کاربران خود می‌پردازند. شما می‌توانید از همان ابتدا با استفاده از عکس‌های خاص کسب و کار خود کم‌کم این اعتماد را در کاربران خود ایجاد کنید و ریشه‌های کسب و کار خود را مانند یک درخت تنومند در دل اینترنت بپرورانید. این مهم باعث می‌شود تا نگرانی از بابت خشک شدن آن نیز نداشته باشید.

 

از سئو و دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید

سئو و دیجیتال مارکتینگ ابزاری است که می‌تواند شما را در اینترنت راهنمایی کند. چراغ راه و علائم هشدار دهنده در مسیر موفقیت خود در فروشگاه اینترنتی با استفاده از این دو ابزار در اختیار شما خواهند بود. البته برای به کار گیری آنها نیاز به مشورت و تجربه افراد متخصص خواهید داشت. جالب است که با وجود قدرت بسیار زیاد در سئو و دیجیتال مارکتینگ نیاز به پرداخت هزینه‌های گزاف برای آنها نیز نخواهد بود.
 

صفر تا صد داشتن یک فروشگاه اینترنتی عالی همراه با آرمانیک

مشاوره با افراد متخصص و با تجربه همیشه راه حل عالی برای دسترسی به موفقیت در زمینه کسب و کارهای اینترنتی بوده است. یکی از ویژگی‌های اصلی این کسب و کارها این است که با وجود تحقیقات زیادی که درباره آنها صورت گرفته است، همچنان تجربه کردن باعث می‌شود تا نکات کلیدی جدیدی دستگیر کاربر شود. از این رو استفاده از خدمات افراد با تجربه می‌تواند راه‌حل‌های منطقی برای پیشرفت سریع را در افتتاح فروشگاه اینترنتی برای شما رقم بزند.
برای این منظور می‌توانید از خدمات مجموعه آرمانیک استفاده کنید. این مجموعه با ارائه خدمات خود در سطوح مختلف و همچنین ارائه برنامه‌ریزی دقیق برای مسیر شما این امکان را در همان شروع کار برای شما فراهم می‌آورد تا بتوانید انتهای مسیر خود را نیز به‌ وضوح مشاهده کنید. افتتاح یک فروشگاه اینترنتی بدون نتیجه، یک مورد منفی در رزومه این مجموعه است. از این رو آرمانیک تمام تلاش خود را برای به ثمر رساندن خواسته‌های شما خواهد کرد. برای افتادن در سراشیبی موفقیت در کسب و کار اینترنتی خود می‌توانید با این مجموعه همراه شوید. فقط باید روی هدف خود متمرکز باشید.
 

نظرات کاربران

captcha Refresh
02171057043