این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

5 روش برای افزایش تعامل کاربران با اپ ها

بعد از اینکه مراحل طراحی سایت انجام شد اپ های موبایلی در راستای برآوردن نیاز مصرف کنندگان، برای استارتاپ ها و سازمان های باسابقه تبدیل به یک ضرورت شده اند. به علاوه، اپ ها ابزار مهمی برای رشد سریع تر کسب و کار، ترویج برند، بازاریابی، تعامل با کاربر و معرفی محصولات به شمار می روند.

امتیازدهی :
امتیاز مطلب 0
1397/01/25
0
4
5 روش برای افزایش تعامل کاربران با اپ ها

5 روش برای افزایش تعامل کاربران با اپ ها

بعد از اینکه پروسه طراحی سایت انجام شد اپ های موبایلی در راستای برآوردن تقاضاها و نیازهای مصرف کنندگان، برای استارتاپ ها و سازمان های باسابقه تبدیل به یک ضرورت شده اند. به علاوه، اپ ها ابزار مهمی برای رشد سریع تر کسب و کار، ترویج برند، بازاریابی، تعامل با کاربر و معرفی محصولات به شمار می روند.

امروزه، روز به روز سازمانهای کوچک و متوسط بیشتری برای فروش محصولات خود به این ابزار متوسل می شوند. اگر یک کسب و کار، در دنیای موبایل حضور نداشته باشد، نمی تواند به ترویج و رشد سریع تر کسب و کار، یا بقا در میان رقابت تنگاتنگ بازار امیدی داشته باشد.

با این وجود، موفقیت و محبوبیت اپ ها را می توان بر اساس واکنش و تعامل کاربران نسبت به آنها مشخص کرد. اگر اپ کسب و کار شما بی نقص باشد، کاربران به آن علاقمند خواهند شد و برای خرید از آن استفاده خواهند کرد. از طرف مقابل، کاربران از اپ هایی که مشکل و ایراد دارند استفاده نمی کنند.

به علاوه، انبوهی از اپ ها در دسته بندی های متنوع وجود دارند که گزینه های بیشماری را برای انتخاب در اختیار کاربران قرار می دهند. در میان چنین رقابت تنگاتنگی، جذب کاربران برای کسب و کارها و توسعه دهندگان کار دشوار و طاقت فرسایی است. همین به نوبه خود دلیل اصلی تولید اپ های عاری از ایراد و کاربرپسند است تا تجربه کاربری بهتری فراهم شده و مشتری های بالقوه بیشتری به بالفعل (conversion) تبدیل شوند. کاربران نیز به طور مستمر از چنین اپ های بی نقصی برای برطرف کردن نیازها و خواسته های خود استفاده خواهند کرد.

چند استراتژی مرتبط با موبایل وجود دارند که به واسطه آنها می توان تعامل کاربران با اپ ها را افزایش داد. بنابراین، کسب و کارها برای دریافت واکنش بهتر نسبت به اپ خود باید استفاده از این استراتژی ها را مد نظر قرار بدهند.

 

  1. تبلیغات و ارائه مشوق

تهیه و توسعه یک اپ برای گوشی های هوشمند آسان است، اما رسیدن به موفقیت آنقدرها آسان نیست، چرا که صدها و هزاران اپ گوناگون در دسته بندی های مختلف در بازار وجود دارند. اپ شما هم یکی از آنها است و ممکن است به دلایل مختلفی در میان شلوغی این بازار محو شود.

با این وجود، این امکان نیز وجود دارد که با استفاده از تکنیک های کارآمد و سودمند بازاریابی، بتوانید جایگاه اپ خود را تثبیت کنید. از بهترین روشها برای تقویت پایگاه کاربری می توان به تبلیغ از طریق برخی از کانال های بازاریابی مانند رسانه های اجتماعی، فروم ها و ایمیل و همچنین ارائه اپ های آزمایشی اشاره کرد. به علاوه، می توانید برای جذب کاربران از ارائه مشوق و هدیه و همچنین فعالیت های ترویجی نیز استفاده کنید. علاوه بر این، به منظور معرفی، رواج استفاده از اپ، حفظ و افزایش مشتریان می توانید از سایر ابزارهای بازاریابی، مانند سئو، انتشار محتوا در وبلاگ های پرطرفدار، روابط عمومی و سایر موارد مشابه کمک بگیرید.

 

  1. تجربه کاربری

هنگامی که می خواهید یک اپ را روانه بازار کنید، باید اطمینان پیدا کنید که در حال عرضه برنامه ای هستید که بدون نقص است و به منظور بررسی وجود ایرادات احتمالی و سایر مسائل کاملا امتحان شده است، زیرا برای متقاعد کردن کاربر نسبت به اینکه اپ شما هیچ ایرادی ندارد، فقط یک بار فرصت دارید. باید به خاطر داشته باشید که اگر اپ شما از نظر طراحی یا ویژگی های خود ایرادی داشته باشد، پیچیده باشد، سرعت مناسبی نداشته باشد و گشت و گذار در آن آسان نباشد، مورد استقبال هیچ کس قرار نخواهد گرفت. شما باید اپ خود را به دقت بررسی و امتحان کنید و در صورت وجود هرگونه ایراد، فورا به رفع آن بپردازید تا تجربه کاربری بهتری را رقم بزنید.

بروزرسانی و اعلان های فوری (Push Notification)


تکنولوژی موبایل پیوسته در حال تکامل است و هر روز شاهد پیشرفت های پرشتابی در این حوزه هستیم. روندهای مختلف مرتبط با اپ ها و بازار اپ نیز مرتبا در حال تغییر هستند. لحظه به لحظه، ویژگیها و طرح های خلاقانه ای معرفی و عرضه می شوند.

شما هم برای حفظ تعامل مستمر و علاقه کاربر و همچنین به منظور غلبه بر رقبا، باید اپ خود را مطابق با این تغییرات به روز رسانی کنید. به علاوه، می توانید اطلاع رسانی نسبت به نسخه های جدید و توصیه به کاربر برای بروزرسانی اپ خود را از طریق اعلان های فوری به اطلاع وی برسانید. باید در نظر داشته باشید که استفاده از اعلان های فوری، روشی برای تعامل، اطلاع رسانی و جلب توجه کاربران است.

 

  1. نظرات و نقد و بررسی اپ

مطالبی که در نقد و بررسی اپ ها نوشته می شوند، کاربران را در جریان اپ شما و ویژگیهای آن قرار می دهند، و بر همین اساس کاربر تصمیم می گیرد که آیا اپ شما ارزش دانلود کردن را دارد یا خیر. به علاوه، این نقد و بررسی ها برای شما یک گزارش عملکرد و روشی برای درک دیدگاه کاربران درباره اپ به شمار می روند.

نقد و بررسی ها و نظرات و امتیازات منفی می توانند باعث شوند که کاربر حتی اپ شما را امتحان نکند. حتی گوگل و اپل نیز از توسعه دهندگان انتظار دارند که بر اساس امتیازات و نقد و نظراتی که دریافت می کنند، اپ بهتری را منتشر کنند. اگر ارزش، سود و ویژگیهای کاربرپسندی را ارائه و اطمینان پیدا کنید که اپ شما بی نقص است، در این صورت تعامل کاربران تا حد قابل توجهی افزایش پیدا خواهد کرد و نقد و بررسی، نظرات و امتیازات مثبتی را نیز دریافت خواهید کرد.

 

  1. ویژگیهای مفید و کاربردی برای اپ فروشگاهی

اگر یک اپ فروشگاهی را توسعه داده اید، در اینصورت باید اطمینان پیدا کنید که اپ شما ویژگیهایی را در خود دارد که باعث بهبود تعامل مشتری می شوند. شما باید در اپ خود طرح ها و ویژگیهایی را برای کوپن های تخفیف و هدیه و فروش ویژه بگنجانید.

به علاوه، می توانید از طریق اعلان های فوری، درباره این ویژگیها، فروش های ویژه جدید، رویدادها و مراسم، تخفیف ها، بروزرسانی ها و محصولات جدید اطلاع رسانی کنید. علاوه بر این، به منظور بهبود تجربه خرید حضوری مشتری، باید ویژگی اسکن بارکد را نیز در اپ خود بگنجانید، زیرا اگر اپ شما اطلاعات سودمندی درباره موجودی انبار، قیمت، رنگ، اندازه و نقد و نظرات مشتریان ارائه کند، مشتری می تواند به آسانی برای خرید حضوری یا اینترنتی تصمیم گیری کند.

مواردی که به آنها اشاره شد نکات مهمی هستند که می توانند به شما کمک کنند تا تعامل کاربر را حفظ کرده و بهتر کنید، زیرا اگر هیچ کس اپ شما را دانلود نکند، یا اینکه علاقه ای به آن نشان ندهد، بدترین تعامل و نتایج ممکن را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این، در چنین شرایطی سرمایه مالی و زمانی ارزشمند خود را نیز هدر داده اید. به منظور جلوگیری از بروز این حالت و در راستای علاقمندکردن کاربران، باید به طور مستمر اپ خود را برای وجود مشکلات و ایرادات احتمالی امتحان و تست کنید، به بازخوردهای کاربران پاسخ بدهید و آن را پیوسته بروزرسانی و تقویت کنید.

نظرات

captcha Refresh