این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد آرمانیک کاملا محفوظ می باشد

5 مهارت که طراحان وب را به جایگاه استادی می رساند

چندین روش برای فراگیری طراحی سایت وجود دارد؛ می توانید به دنبال مدرک باشید یا به شکل خودآموز اقدام کنید. به علاوه، روش های مختلف و متنوعی وجود دارند که با کمک آنها می توانید به موفقیت قابل توجهی برسید.

امتیازدهی :
امتیاز مطلب 0
1397/01/25
0
5
5 مهارت که طراحان وب را به جایگاه استادی می رساند

5 مهارت که طراحان وب را به جایگاه استادی می رساند

در حال حاضر، بازار طراحی سایت داغ است. به دلیل تقاضای زیاد در بازاریابی دیجیتال و وجود بازاریاب ها و مشتریانی که هنوز در این زمینه به کمک نیاز دارند، این تخصص در صدر هرم قراردادهای کاری قرار دارد. چندین روش برای فراگیری طراحی سایت وجود دارد؛ می توانید به دنبال مدرک باشید یا به شکل خودآموز اقدام کنید. به علاوه، روش های مختلف و متنوعی وجود دارند که با کمک آنها می توانید به موفقیت قابل توجهی برسید.

اما اگر چیزی بیشتر از این بخواهید چطور؟ اگر بخواهید از موفقیت هم فراتر بروید و در طراحی وب به جایگاه استادی برسید باید چکار کنید؟

اگر چنین قصدی دارید، باید توجه داشته باشید که باید چند مهارت دیگر را هم در آستین داشته باشید تا بتوانید حرفه خود را به جایگاه بالاتری ارتقا دهید.

چگونه در طراحی وب به مرتبه استادی برسیم؟

 

  1. مهارت های پایه کدنویسی:

    HTML، CSS و جاوااسکریپت

خودتان بهتر از هر کسی می دانید که حتی بدون ذره ای اطلاعات درباره کدنویسی می توانید صفحات فرود یا وبسایتهای حرفه ای و فوق العاده ای را خلق کنید. Adobe Dreamweaver، Coffee Cup HTML و Microsoft Expression Blend 4 جزو نرم افزارهایی هستند که چنین قدرتی را در دستان شما قرار می دهند.

اما این را هم می دانید که یک استاد طراحی وب به چنین ابزارهایی وابسته نیست. چه بسا فقط به این دلیل که برای تصحیح یک مورد جزئی، دانش کافی درباره کدنویسی نداشته اید بارها با بن بست مواجه شده اید.

بنابراین سعی کنید روی یادگیری مهارتهای پایه کدنویسی که می توانند به رشد و توسعه کار شما کمک کنند سرمایه گذاری کنید. از میان زبان هایی که احتمالا برای شما سودمند واقع خواهند شد می توان به HTML، CSS و جاوااسکریپت اشاره کرد. ضمنا فقط لازم است مبانی کدنویسی را یاد بگیرید، بنابراین کار شاقی در پیش رو نخواهید داشت.

 

  1. مهارت نویسندگی

نگران نباشید، کسی شمشیر بیخ گلوی شما نمی گذارد که چیزی بنویسید. احتمالا این مورد جزو نقاط قوت شما به عنوان یک طراح قرار نمی گیرد، اما به این معنی نیست که نمی توانید مهارت های نویسندگی خود را به نحوی تقویت کنید.

از آنجایی که اغلب طراحان وب هیچ اطلاعی درباره نویسندگی درباره تبلیغات یا بازاریابی ندارند، با کسب این مهارت خودتان را از بقیه متمایز نشان می دهید. به علاوه، هنگامی که در جلسه یا ملاقات بعدی تان سخن از محتوای وبسایت به میان می آید، حرفی برای گفتن خواهید داشت.

برای تحقق این هدف، کمی وقت بگذارید و اطلاعاتی را راجع به آخرین روندهای رایج در نویسندگی محتوا کسب کنید. درک کاملی از قالب ها و سبک هایی که به مذاق مخاطبان مختلف خوش می آیند به دست بیاورید تا بتوانید آنها را در طرحی که بعدا پیاده خواهید کرد مد نظر قرار دهید.

 

  1. مهارت های بازاریابی دیجیتال

اگر می خواهید به درجه استادی برسید، باید کاری که انجام می دهید را به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی بزرگتر در نظر بگیرید. به این منظور، باید مهارتهای خود در بازاریابی دیجیتال را تقویت کنید.

کمی وقت بگذارید و یاد بگیرید که یک شرکت اصلاً چرا به وبسایت و صفحه فرود نیاز دارد و از این طریق می تواند به چه اهدافی دست پیدا کند. ببینید هزینه طراحی این چنین مواردی چگونه در بودجه بازاریابی گنجانده می شود و به موارد مشابه دیگری هم که در مقوله بازاریابی دیجیتال می گنجند دقت کنید.

علاوه بر این، همیشه قبل از اینکه با مشتری ملاقات کنید، حتما نگاهی به کل استراتژی بازاریابی – و نه فقط وبسایت فعلی – وی بیندازید.

به علاوه، پروفایل ها و حساب های مشتریان را در رسانه های اجتماعی و اپ ها بررسی کنید. این کار، اطلاعات ارزشمندی را درباره مخاطبان هدف مشتری و مدل بازاریابی فعلی وی در اختیار شما می گذارد. به علاوه، هنگامی که متوجه می شوید که در تصمیم گیری های مهمی دخیل هستید، انگیزه شما نیز افزایش پیدا می کند.

 

  1. مهارتهای خود در حوزه خدمات مشتریان را تقویت کنید

داشتن مهارت در بخش خدمات مشتریان (customer service) برای هر طراح وب مستقلی (فریلنسر) ضروری است. ارزشمندترین سرمایه شرکت ها مشتریان آنها هستند و گاهی فراهم آوردن یک تجربه مناسب، از ارائه بهترین سایت هایی که قبلا هم به کرّات دیده اند اهمیت بیشتری دارد.

اما منافع آشنایی با حوزه خدمات مشتریان به طراحان مستقل محدود نمی شود. اگر در یک شرکت کار می کنید، باید به شکل مستقیم یا غیرمستقیم با مشتریان آن سر و کار داشته باشید. بنابراین، باز هم آشنایی با خدمات مشتریان برای شما ضروری است.

حتی اگر هیچگاه لازم نخواهد شد که یک کلمه هم با مشتری صحبت کنید، باید این توانایی را داشته باشید که آنها را درک کرده و نظر آنها درباره کار خود و انتظارات شان را پیش بینی کنید.

 

  1. آخرین روندهای طراحی وب

شما دیگر فقط یک متخصص نیستید، شما استاد طراحی وب هستید و با آینده نگری و توانایی صحبت درباره جدیدترین روندهای طراحی وب این را اثبات می کنید.

مراقب باشید که فقط نباید همان چیزهایی که در اینترنت می خوانید را تکرار کنید. بدون شک از شما درخواست می شود که نظر خودتان را بگویید و توضیح بدهید که آیا باید روند مورد نظر را دنبال کرد یا خیر. بنابراین وقت کافی و وافی بگذارید، روندهای مختلف را به دقت تحلیل کنید و استدلال های خودتان درباره هر موضوع را شکل بدهید.

 

سخن آخر

اطلاعات و مهارتهای یک استاد طراحی وب، فراتر از روش طراحی یک وبسایت یا صفحه فرود است.

استادان طراحی وب در کدنویسی و نویسندگی سررشته دارند و به اندازه ای بازاریابی دیجیتال را درک می کنند که بتوانند یک کار چشمگیر که مملو از ایده های فوق العاده است را ارائه دهند.

علاوه بر این، آنها اطلاعات کاملی درباره جدیدترین روندهای حوزه فعالیت خود دارند و می توانند خدمات خارق العاده ای را به مشتریان خود ارائه کنند.

بنابراین، اطمینان پیدا کنید که در کنار بهترین وبسایت ها، اپ ها و صفحات فرودی که طراحی کرده اید، این موارد را نیز در میان معرفی و نمونه کارهای خود می گنجانید. در اینصورت، با افتخار می توانیم به شما بگوییم «استاد طراحی وب»!

نظرات

captcha Refresh