شهاب خسروی

تاریخ انتشار: ۱۳۹۶-۱۰-۱۱

۱۰ روش آسان و موثر برای طراحی گرافیکی

برای طراحی سایت موفق یک طراحی گرافیکی درست می تواند یک شبه باعث پیشرفت و تقویت کسب و کار شما بشود. امروزه ابزارهای متعددی در دسترس طراحان گرافیک قرار دارند، اما در عین حال طراحان باید آمادگی کسب مهارت در کار با آنها را داشته باشند. اینکه طراح از فتوشاب استفاده می کند یا ایلاسترِیتور موضوعیت ندارد، چیزی که مهم است این است که به روشهایی مسلط باشد که موجب کسب بهترین نتایج ممکن می شوند.

طراحان گرافیک همیشه با کمی تلاش، می توانند سبک خود و مهارت هایشان را برای خلق طرح های الهام بخش گسترش و بسط بدهند. استفاده از۱۰ روش ساده زیر می تواند به شما کمک کند تا طراحی سایت خود را وارد مرحله نوینی از پیشرفت کنید. اکنون زمان آگاهی از این نکات و تسلط بر آنها است:

 

 1. استفاده از فونت های متفاوت

شاید این کار ساده به نظر برسد، اما بد نیست که قراردادن فونت های نامتجانس در کنار هم را امتحان کنید. این کار به وبسایت شما کمک می کند تا متمایز به نظر برسد و فوراً توجه بازدیدکننده را به خود جلب خواهد کرد. شما همیشه می توانید فونت ها را به تناسب تغییر بدهید، اما استفاده از فونت های متفاوت می تواند برای جلب توجه موثر باشد. از این طریق می توانید در طراحی خود تعادل ایجاد کنید و حتی یک سبک در طراحی بوجود بیاورید.

 

 1. استفاده از اشکال هندسی

با گنجاندن اشکال هندسی در سبک طراحی خود، می توانید طرح های منحصر به فردی را خلق کنید. از این طریق می توانید یک فضای هنری انتزاعی و آبستره را در طرح خود پیاده کنید. می توانید از این شکل های هندسی در طرح ها و الگوهای مختلفی استفاده کنید. با این حال، برای کسب بهترین نتایج، تناسب رنگ ها باید به نحو احسن رعایت شود.

 

 1. هماهنگی رنگ ها

یکی دیگر از نکات مهم برای یک طراحی گرافیکی مناسب این است که رنگ های استفاده شده باید با یکدیگر هماهنگی داشته باشند. در واقع، به منظور تاثیرگذاری بیشترِ طرح های خود، باید بیشترین هماهنگی ممکن را ایجاد کنید. می توانید رنگ ها را با متن ها و سایر عناصر هماهنگ کنید. بدون شک این کار در کل طرح شما معجزه خواهد کرد.

 

 1. استفاه از بافت

در گذشته، طرح های گرافیکی تماماً از فونت و رنگ تشکیل می شدند. اما امروزه این آزادی عمل را دارید که بافت (texture) را نیز به این ترکیب اضافه کنید تا نتایج چشمگیری را عاید طراحی خود کنید. طراحان برجسته و تصویرگران متعهد ما می توانند توصیه های عملی و دقیقی را برای استفاده از بافت در طرح های شما پیشنهاد کنند. این کار می تواند به ظاهرِ ملال آور طرح های گرافیکی شما رنگ و رو و جان تازه ای ببخشد.

 

 1. تصاویر شبکه ای

  10 روش آسان و موثر برای طراحی گرافیکی

شما می توانید تصاویر منتخب خود را به صورت شبکه ای (grid) به نمایش بگذارید. این شبکه می تواند مانند زمینه ای عمل کند که به کمک آن می توانید محتوای خود را در لا به لای تصاویر قرار دهید. از این طریق، می توانید اندازه تصاویر خود را به تناسب تغییر دهید. اگر می خواهید به مجموعه ای از تصاویر خود یک رنگ و لعاب حرفه ای بدهید، این روش برای شما بسیار کارساز خواهد بود.

 

 1. طراحی برای جلد مجلات

به خاطر داشته باشید که طراحی گرافیکی برای جلد مجلات، با طرح هایی که تاکنون روی آنها کار کرده اید کاملا متفاوت است. این کار به خلاقیت، زمان و تلاش بیشتری نیاز دارد. از قدیم گفته اند که هیچ چیز یک شبه خلق نمی شود، و همین جمله در مورد طراحی با کیفیت جلد مجلات نیز مصداق دارد.

 

 1. استفاده از آیکن های دارای پس زمینه شفاف (transparent)

  10 روش آسان و موثر برای طراحی گرافیکی

اضافه شدن آیکن ها به دنیای گرافیک، یک اتفاق خارق العاده به حساب می آید. شما باید روشهایی برای تولید پس زمینه های جذاب بیاموزید و سبک خلاقانه خود را به ایده های تان اضافه کنید. چه از تصاویر استفاده کنید یا اَشکال رنگی، آیکن های شما روی آنها فوق العاده به نظر خواهند رسید.

 

 1. استفاده از سبک های متداول

برای اینکه بتوانید به جذابیت کار خود بیفزایید، باید از قافله طرح های محبوب عقب نمانید. شما به کمک رسانه های دیجیتال و سنتی می توانید آیکن ها، لوگوها و طرح های کاربرپسندی را خلق کنید. برای رنگ و لعاب دادن و افزایش جذابیت طرح خود، استفاده از این گزینه ها را فراموش نکنید.

 

 1. استفاده از اَشکال و آیکن ها

آیا می خواهید اطلاعات مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن ارائه کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، باید از بهترین آیکن ها و اشکال استفاده کنید. شما می توانید هر چیزی، از اینفوگرافیک گرفته تا بخش های متنی جذاب، را به منظور ایجاد بهترین طرح گرافیکی ممکن به کار خود اضافه کنید.

 

 1. برش تصاویر

شما می توانید حواشی و کناره های تصاویر را حذف کنید. این کار به توسعه فضا کمک خواهد کرد، و فضای سفید بیشتر نیز باعث می شود که صفحه، مرتب تر و تمیزتر به نظر برسد. وجود فضای کافی احساس خوبی را در کار هنری شما ایجاد خواهد کرد.

 

از استانداردها پیروی کنید

نکات بالا را در تمامی پروژه های طراحی خود مد نظر قرار دهید، چرا که پیروی از آنها می تواند ارزش گرافیکی کار شما را تشدید کند. اگر به دنبال ایده های بیشتری هستید با ما در تماس باشید.

 

 

عضویت در خبرنامه سایت

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید.

به جمع 12387 کاربر ما بپیوندید.

ایمیل خود را وارد کنید
loading در حال ارسال اطلاعات...